Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panelt vagy újépítésű lakást...

Panelt vagy újépítésű lakást érdemes venni befektetés/saját lakás célra ?

Figyelt kérdés

Halottam hogy elvileg az összes panel lakást elvileg 100 éves használat után lekell bontani mivel nem fentarthatóak a szerkezetük, ennyit bírnak... És elvileg felújítással nem megoldható

Erről ki mit tud ? Tényleg igaz ez ?


Ezt végre fogja hajtani az álam ? Ha igen, biztosítani fog új lakó helyeket a jelenlegi tulajdonosoknak ?

Szóval mi a biztosítás rá ha én veszek Budapesten egy panel lakást az 10-20-30-50 év múlva is helyén fog állni vagy ha már nem állhat a helyén én kompenzálva leszek ?


Vagy ezzel mindenkinek számolnia kéne, és vásárlás elött ellenőrizni a panel lakás életkorát ?



2021. márc. 26. 12:13
A kérdező szavazást indított:
panel lakást érdemes
újépítésűt érdemes
24 szavazat
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Leginkább budapesti környékhez nézzük ezt
2021. márc. 26. 12:14
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Dehogy igaz. Folyamatos karbantartassal, felujitassal nem lesz gond a panellal sem.

Kulonben meg hova menne az a rengeteg ember, aki panelban lakik az egesz orszagban?

Oriasi krizis lenne, ha tenyleg az osszeset le kene bontani, mert karteritesul max par milliot szoktak adni.(lasd: Budapest, 13.kerulet, mosoly utcai lakohaz lebontasa, egyik naprol a masikra kiraktak oket, 30-40 milliot ero lakasokert cserebe 5-7 milliot kaptak)


Szerintem mindegy melyiket valasztod, ha kiadni szeretned, akkor ugyis a kornyek a fontos.

2021. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
A panel 5000 év múlva is állni fog ha karban van tartva.
2021. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Nézd: bármilyen ház esetében: a ház elöregedik, egyre többe kerül a fenntartása, így előbb-utóbb egy komolyabb felújítás kell neki vagy bontás. Nincs ez másképp a paneloknál sem. Bármelyik is történik annak nagy költségei vannak és az állam lehet, hogy támogatja, de nem állja az egészet.
2021. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
#2 Egy összeomlóban lévő épületben semmilyen lakás nem ér 30-40 milliót. Az Index is leírta, hogy az önkormányzat részéről a felújításra tett kísérletek kudarcba fulladtak, mert a tulajdonosok nem szavazták meg. (Egyébként egy nekem tetsző épületben pont azért nem veszek lakást, mert az önkormányzat felújítaná, de a magántulajdonosok nem szavazzák meg, emiatt már nehezebb bútorokat tilos benne mozgatni statikai szakvélemény nélkül...)
2021. márc. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

Ami most újépítésű, hiába 40-50 évvel fiatalabb a paneloknál, előbb tönkre fog menni szerkezetileg.

Mert már mikor megépül szar. Nézd meg hogy épülnek az újak.

A panelházak nagyon átgondolt tervezéssel épültek, a panelek bitang erős betonból, ellenőrzött minőségben lettek legyártva.

Az újépítésűt az ukrán román vendégmunkás aki még magyarul sem tud, valahogy kizsaluzza, belehányják a betont pumpával, de legtöbbször csak daruval "vödörrel", aztán lesz valami. 5 hónap múlva be van szigetelve és vakolva, mehet a következő projektcég.

2021. márc. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj kockás papírt elő. Két oszlop:

1. Mennyiért tudod megvenni? Mennyit kell rákölteni? Egyéb költségek (ügyvéd, illeték, stb)?

2. Mennyiért tudod havonta kiadni? Ebből mennyi adó és egyéb költség jön le? Mennyi marad tiszta haszonként havonta?

Szépen kiszámolod egyikénél és másiknál, hogy hány % hozamot hoz évente. Sőt hány hónap nettó bérleti díj alatt térül meg az ára. Magyarán mikor fizetik ki neked a lakás árát?

Én már többször megtettem és én tudom, hogy nekem mi éri meg, de nyilván a lokáció sem mindegy.

Ezek nem érzelmi alapú döntések, tiszta racionalitás.

2021. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
Ez egyértemű hogy panelt mivel majdnem annyiért lehet kiadni mint az újépítésűt ,viszont pár év múltán az újépítésű is használt lakás kategóriába fog számítani így az értéke realizálódik használt lakáshoz.
2021. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
15%

Rosszul hallottad a 100 évet, mivel eredetileg csupán 40-50 évre tervezték a paneleket azzal a felkiáltással, hogy utána már úgyis jön a kánaán a kommunizmussal karöltve. Pénz már nem lesz és mindenki majd egyenlőn vesz el a megtermelt javakból. A kis alapterületű élhetetlen "szükséglakásokat" eltüntetik és normális méretű társas- és családi házakat építenek a helyükre.

Ebből csupán a pénztelenség valósult meg.

Ezért minden panellakó csak reménykedik és sajátos önvédelemből tolja ki a várható élettartamát ezeknek a betonszörnyeknek.

A tulajok egymásra licitálják a reményük szerinti várható élettartamokat, amiknek természetesen semmiféle valós alapjuk sincsen. Mindegyikük onnan számítja a további 50 évet, amikor beköltözött.

Egy házat kb. 30 évente érdemes alaposan felújítani. A paneleknél valós gépészeti, elektromos stb. valós felújításra sohasem volt pénz központilag.

A látszatfelújítás címén mindössze annyi történt, hogy a házak új ablakokat, hőszigetelést és festést kaptak.

Ez kb. olyan, mintha egy 60 éves féllábú rokkantnyugdíjas rokkantságát, a fél lábát és a további betegségeit elfednék egy új ruhával.

A ruha alatt továbbra is beteg és rokkant és ki tudja, hogy melyik pillanatban adja be majd a kulcsot.

2021. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
9/9 ne járasd már le ennyire magad
2021. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!