Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Belevágnátok lakás vásárlásba...

Belevágnátok lakás vásárlásba úgy,hogy a tulajdonos ragaszkodik a saját ügyvédjéhez?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy lakást,megtekintettem,tennék is rá ajánlatot. Mikor megbeszéltük az ingatlanossal az időpontot az írásbeli ajánlattételre, mondta,hogy most tudta meg, hogy a tulajdonos ragaszkodik a saját ügyvédjéhez,mert valami családtagjának a hitele rá van terhelve a lakásra,és ő ismeri az ügyet. Kifizetni az ügyvédet ugyanúgy nekem kellene persze.

Nekem megmondom őszintén ez nagyon sántít. Túlságosan gyanakvó vagyok? Délre mennék megtenni az ajánlatot,ez tegnap délután derült ki.


2021. ápr. 9. 09:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha pontosan tudod, hogy mit kell egy adott ingatlannál tisztázni és belevenni a szerződésbe, akkor nyugodtan elfogadhatod az ő ügyvédjét azzal a kitétellel, hogy az eladó fizeti az ügyvédi költséget.
2021. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindneki a saját üdvédjét fizeti.
2021. ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer jártam így. Több tulaj volt. Az egyik, aki intézte a ház eladással kapcsolatos dolgokat a saját ügyvédjéhez ragaszkodott. Fel is hívott egyszer az ügyvéd, be akarta magyarázni hogy fizessem ki ezt az egy tulajt, a többi ráér, majd úgy írják a papírt hogy jó legyen.

Megmondtam hogy ne nézzenek már hülyének, mindenki aláírja, és nem fizetek semmit előre senkinek. Volt pofáján bőr megkérdezni hogy miért? 🤔😂


Szóval szerintem felejtős.

2021. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkepp legyen sajat ugyved veled. Aki a te erdekeid kepviseli.


Atveres szagu az,h a sajat ugyvedjehez ragaszkodik.


Vigyazz vele.


Amig az ugyvededdel a banki hitel szerzodeset nem latod stb ne fizess eloleget se foglalot.

2021. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Közben hívott újra az ingatlanos. Igaza volt itt valakiknek. Az ingatlanos úgy gondolta,hogy az írasbeli ajánlattetelnél fizessem ki a vételár 2%-át,ami majd a foglaló részét képezi. Állítolag ez a garancia a tulajnak,hogy nem lépek vissza.
2021. ápr. 13. 05:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!