Kulcs elkérése?

Figyelt kérdés

Veszünk egy házat, 2 nap múlva lesz a kulcs átadás, nem tudom hány kulcs lehet összesen, de a szomszéd az a tulajdonos bácsi rokona, aki a traktorjával azon a kapun járt, ki be eddig. Nyilvánvaló hogy van kulcsa, ha csak 1et kapunk akkor szólnom kellene, de kinek? A másik rokonnak akitől vesszük vagy a leendő szomszedtól kérjük el? Nem szeretnék haragot a leendő szomszéddal érthető okok miatt, és ez nyilvánvalóan az eladó feladata lenne.

Egyelőre felújítás lesz és még egyenlőre nem lenne aktuális a zárcsere.


2021. ápr. 12. 21:21
A kérdező szavazást indított:
Én kérjem a szomszédtól a kulcsot
Az eladó kérje el a kulcsot
Mindenképp zárcsere
Hagyjuk hogy járjon ki/be amíg felújítunk, hiszen kerítés sincs még
35 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, cseréljetek zárat! Tudja fene, kinek lehet még kulcsa a házhoz.
2021. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Az se kizárt, hogy szolgalmi jog van a házon...

Miért jár be ott? Miért nem a saját udvarát tapossa ki traktorral?

Ha a macskád, kutyád... gyereked nem játszhat majd az udvaron, mert jön-megy egy traktor, hááát...

2021. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kulcsot elkérni csak az eladótól kérheted a szerződés alapján.

Tedd fel neki a kérdést: rendelkezik még valaki kulcsal?

Aztán döntsd el hiszel-e neki?

Minden ingatlan vásárlásomnál zárcserével kezdtem.

2021. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudja, lehet, hogy a maffiának vagy valami bérgyilkosnak is van kulcsa hozzá...

Viccet félretéve, ZÁRCSERE!!!

2021. ápr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ej, ezért lehet necces, ha az extulaj rokona lesz a szomszéd. Ki tudja, hányfelé van még kulcs. Zárcsere azonnal, és természetesen a traktorral közlekedjen ezután másfelé a kedves szomszéd.
2021. ápr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy zárcsere pár ezertől egy-két tízezerig terjed ha valami komolyabb zárat veszel, ez nem lehet probléma ház vásárlásakor. Vagy ha a felújítást meg akarod várni akkor az első útbaeső barkácsboltban vegyél fél méter láncot meg egy egyszerű lakatot 800 forintért.
2021. ápr. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen én is erre a döntésre jutottam igazából hogy itt csak a zárcsere fogja hozzni a megnyugvást, nem szeretnénk minden hétvégén utánfutóval telepakolva neki indulni a ház felújítási munkának, így az értékek szépen bezárva lehetnek. Habár ugye mint írtam telek elválasztó kerítés sincs egyelőre de azt nem sürgetem, majd lesz amikor idejük és az anyagiak kedvezőek lesznek számukra.
2021. ápr. 13. 03:13
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7

Szerintem a régi tulajnak kell jeleznie a rokon felé, hogy az ő engedélye a telken traktorozásra az eladással megszűnt.

Elvileg neked tudnod sem kell róla, hogy közöttük mi volt a megállapodás, teljesen evidens, hogy lezárod a kaput. Ha csak EGYSZER IS elnézed a régi gyakorlatot, utána már a te gondod lesz ennek a megszüntetése, ami esélyes, hogy haraggal fog végződni.

Manapság már nincs kötelezővé téve, hogy melyik kerítés kié, én a későbbi viták elkerülése céljából elsőnek az elválasztó kerítést csináltatnám meg.

2021. ápr. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így a szomszédok jártak át. Szóltam nekik hogy már én vagyok a tulaj és nem engedem meg hogy használják a telkem, de nem vettek komolyan mert nő vagyok.

Végül birtokvédelmi, rendőrségi feljelentés és bíróságra járkálás lett az ügyből.

Fél évig tűrtem, de nem akartak lemondani a telkemről, azért tettem meg ezeket a lépéseket.

Kerítést se akartak csinálni nyilván..

Végül ők jártak rosszul, elég sokat kellett fizetniük, kerítést csinálni és állatokat se tarthattak tovább.

Zárcsere meg alap, ki tudja hány másolatot csináltak a kulcsokról.

Én kamerát is szerelnék fel.

2021. ápr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az első dolgom volt a zárcsere, adhattak volna nekem 8 kulcsot is :D
2021. ápr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!