Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérbeadók! Nálatok hogyan...

Bérbeadók! Nálatok hogyan működik a bérleti díj elkérése, kifizetettése?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy minden hónapban felmentek a bérlőhöz? Vagy csak néha? Utalás vagy kp?

A bérlő rugalmas, alkalmazkodik, hogy nektek mikor lenne jó a látogatás? Meséljetek kérlek! :D


2019. nov. 27. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem utal a bérlőm. A rezsit is utalja - közvetlenül a szolgáltatóknak, neten keresztül. (díjnet, elmű oldala). Ott én is tudom ellenőrizni, hogy kifizette-e, illetve a bérlő is látja és ellenőrzi a saját számláját. De havonta egyszer meglátogatom egy előre egyeztetett időpontban, mert az utalt bérleti díjról adok neki egy utalásos bizonylatot. Amiből nekem is marad egy példány, a bérlő aláírásával. Mindketten alkalmazkodunk egymáshoz. Nem megyek fel hozzá, amikor nekik nem jó. Én az utalást részesítem előnyben.
2019. nov. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Utalás. Évi 2x megnézem a lakás állapotát.
2019. nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a bérbeadó vagyok, de nálunk úgy működött, hogy havonta egyszer feljött a bérbeadó, kicsit beszélgettünk, körülnéztek, odaadtuk a készpénzt. Szóltak, hogy mikor akarnak jönni, ami általában jó is volt, ha mégsem, akkor egyeztettünk másik időpontot.
2019. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is kp fizetem, havonta egyszer jön a tulaj előre egyeztetett időpontban, ami mindkettőnknek jó. A lakásba nem mászkál körbe, épp csak bejön az ajtón és már megy is :)
2019. nov. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Utalás rezsivel együtt. Csak akkor megyek, ha valami gond van/lenne. Nem ellenőrizgetem az ingatlant, azért kértem kauciót. A közüzemi óraállásokat is e-mailben küldik nekem havonta.
2019. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utalás. Nem zargatom őket. Nem mászkálok a nyakukra.

A rezsit, közös költséget, biztosítást, úgy rendezik ahogy a szolgáltatókkal megállapodtak.

2019. nov. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!