Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örülnél ha kapnál /örökölnél...

Örülnél ha kapnál /örökölnél falun egy felujitandó házat? Munkalehetőség van.

Figyelt kérdés
700 fős falu.
2021. ápr. 14. 15:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Beköltöznel vagy eladnád?
2021. ápr. 14. 15:54
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Az ilyen falukban csak örökléssel juthatunk házhoz, vagy bárki bármikor vehet is?

Miért olyan különleges az öröklés?

2021. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Nagyban függene a falu lakóitól. Nálam továbbá, van é közelben természetes vízen horgászási lehetőség. A munkalehetőség pont nem érdekelne.
2021. ápr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Az jó, ha van megfelelő munkalehetőség.

Amit még tisztáznod kell:

- mennyibe kerülne a felújítás (nagyméretű lenen, vagy kisebb),

- mennyi pénzed van a felújításra,

- milyenek a jelenlegi szomszédok,

- milyen az ellátottság (orvos, gyógyszertár, bankomat, posta, üzletek, közlekedés a városba,

- bölcsőde, óvoda, iskola?

És sok más egyéb, ami a mindennapi élethez szükséges.

2021. ápr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Orvos, posta, óvoda van.

Viszont gyógyszertár, bankautomata, iskola csak a 7 km-re lévő településen. Közlekedés elég jó.

Szomszédok normálisak.

2021. ápr. 14. 16:29
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Na most akkor: tedd mérlegre, hogy ami van, az elegendő-e Nektek és a gyerekeknek, aztán határozd el magad az asszonnyal karöltve.
2021. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Egyedülálló anya vagyok 2 gyerekkel.
2021. ápr. 14. 17:20
 8/16 anonim ***** válasza:
38%

Családi helyzeted nem változtat azon, hogy arra légy figyelemmel, amit fentebb írtam. Jó lenne, ha az, aki lepontozott megírná, hogy miért rossz a tanácssom és mit tenne ő, ami különb, mint amit javasoltam én.

Mérlegelned kell, hogyan lenne a jobb. Örökölni általában jó dolog.

2021. ápr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

7km-re mi van? Kisváros vagy nagyváros? Mert úgy egyébként egy nagyvárosban lakni és ott A-B-be eljutni, akár a gyerekekkel az iskolába és/vagy munkahelyre, boltba, gyógyszertárba stb. sokszor 2-3x annyi idő, mint a faluból egy kisvárosba átgurulni. Példának okáért ahol én lakom az egy 4000 fős város, minden megtalálható a főutcában, van iskola, óvoda, boltok, gyógyszertár, rendelő stb. Mellettünk lévő falvakból ide bejutni (ami közel 7km-re van), az is pár perc, pár perc elvinni a gyereket az iskolába, pár perc eljutni a boltba stb. Ellenben a "mellettünk" lévő nagyvárosban a város egyik szegletéből eljutni a centrumba 30-40 perc reggel. Szóval kit izgat, hogy hányan laknak abban a faluban s hogy az egy falu, ha pár perc autóút (de busszal is ez kb. 10 perc) és elérsz mindent, amit szeretnél? Nem vagy távolabb, mint az, aki egy nagyváros külsőbb lakóövezetében lakik.

Egyedülálló anyaként levezényelni egy felújítást, na az a nagy vállalás, nem az, hogy falura mész a gyerekekkel.

2021. ápr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van kocsi, akkor a 7 km semmi.

A busz más tészta.

2021. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!