Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 67 m2 bruttó újépítésü lakásna...

67 m2 bruttó újépítésü lakásnak mennyi lehet nettó hasznos területe?

Figyelt kérdés
Sajnos az eladó minden papírján bruttó értékek vannak, így fogalma sincs. Jelenleg egy 55 m2 nettó lakásban lakunk, nem akarunk majdnem ekkorát venni. Ránézésre szerintem a miénkhez képest nettó 60 m2 lehet. Hogyan lehet ezt kiszámolni?
2021. ápr. 20. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Lakásnál nincs értelme bruttóról beszélni.

Nyilván azért mondják bruttóban, hogy ne tudj reklamálni

2021. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem adott alaprajzot (méretezettet)...? Tervrajz, v vmi hasonló?


Abból ki tudnád szorozgatni...

2021. ápr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tetőtéri lakásnál van nettó és bruttó négyzetméter.

A használható terület a nettó.

2021. ápr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Már nem csak ott. Múltkor újépítésű tervrajznál, egyszintes családi háznál futottam bele. Beleszámolják a falakat, hogy nagyobbnak tűnjön a nm.


Kérdező, írj az eladónak, hogy nettóban mennyi, anélkül adásvételit sem fogad el a bank.

2021. ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, de lakásnál a szomszéd, lépcsőház falát kihez kell számolni?
2021. ápr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Már olyan hirdetést is láttam, ahol a szomszéd lépcsőházát a lakáshoz számolták (60 nm-es lakásnál 8 nm-t). Természetesen oda számolod, ahol jobban mutat XD
2021. ápr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sehogy nem tudod meg, csak ha leméred... Tapasztalataim alapján egy durva 10%-kal kisebb a nettó terület, de természetesen a felosztása befolyásolja.
2021. ápr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!