Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Honnan tudhatom meg hogy X...

Honnan tudhatom meg hogy X elhagyott ingatlannak ki a tulajdonosa?

Figyelt kérdés
Van egy ingatlan, amit nagyon régóta nem lak senki, viszont nekem nagyon jó lenne, első lakás vásárlás lenne, jó a helyezkedése környezete,de sajnos nem tudom hogyan derítsem ki kihez tartozik, hogy utána kérdezhessek eladó e. Milyen módon lehet meg tudakolni egy ilyen dolgot? Hálásan köszönök minden segítséget

2021. máj. 4. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
A Földhivatalnál bárki lekérheti, de jó lenne tudnod legalább a címet vagy helyrajziszámot. Az hiszem már Ügyfélkapun keresztül is lehet intézni, de minimum időpontot foglalni tuti lehet.
2021. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Földhivatali-nyilvántartás (nem hiteles, hiteles és e-tulajdoni lap online ügyintézés)"

Erre rákeresel a googleban, online le lehet kérdezni (ügyfélkapu kell hozzá)

2021. máj. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:
100%
évi 2-t ráadásul ingyen kérdezhetsz le online. Persze az is elképzelhető, hogy a tulajdonos már rég nem ott lakik, ahogy a földhivatali nyilvántartásban szerepel. Meg esetleg a szomszédok tudnak valamit, lehet, hogy kifejezetten segítőkészek lesznek, nem szívesen néznek egy elhagyatott és elhanyagolt házat a szomszédságban.
2021. máj. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hatalmas segítség volt, köszönöm a hasznos válaszokat!
2021. máj. 5. 10:20
 5/6 tom ocean válasza:
100%
Szia, ügyfélkapu is jó, évente 2 db teljes tulajdoni lapot ingyen le tudsz kérni. Ha párodnak is van ügyfélkapuja, akkor már 2x2-t. Érdemes kihasználni, ha másért nem, a saját ingatlanodat csekkolni, ellenőrizni. Ami fontos, hogy a HRSz-t jól ird be. A vizuálisabb típusú emberek az e-közmün is tudnak barangolni, ott a legkönnyebb szerintem beazonosítani egy adott HRSz-t. Ez is ingyenes, ügyfélkapus belépés kell hozzá. Van alatta 2018-as ortofotó, be lehet kapcsolini. A használatában tudok segíteni, ha nem megy, de szerintem egyértelmű. Itt érhető el: [link]
2021. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm 🙏
2021. máj. 6. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!