Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvásárolandó ingatlan...

Megvásárolandó ingatlan felbecsültetése a tulaj nélkül lehetséges bármilyen módon?

Figyelt kérdés

Társasháznál már kinéztük a szomszéd ingatlant, már le is beszéltük a vásárlást a tulajjal. Jó a viszonyunk, ideadta a kulcsokat, hogy nézzünk rá néha-néha, hogy minden rendben van-e.

Mostanában kerültünk oda, hogy végre lepapíroznánk mindent, azonban a tulaj egyre nagyobb árakat mond rá, mint eddig. Minden alkalommal egyre többet. Konkrétan az elmúlt egy év alatt másfél millióval többet mondott, folyamatosan emelve az összeget. Az ingatlan közben pusztul, évek óta nem lakják. Ugye azóta romlott is a forint, meg mentek is fel az ingatlanárak, ha minden igaz, de a ház állapota meg nem kifejezetten jó, erős felújítást igényelne.

Szóba került, hogy becsültessük fel az értékét, de valaki azt mondta, hogy azzal csak rosszabbul járnánk (az illető nem szakértő egyébként, csak a saját véleménye), mert még annál is több lenne, mint amit a tulaj nemrég mondott. Ha ragaszkodnánk a felbecsültetéshez, félő, hogy akkor kapna a nagyobb összeg lehetőségén, ha valóban így lenne. Mivel tényleg erősen felújításra szorul, így örülnénk, ha nem kéne még többet fizetni.

Van olyan lehetőségünk, hogy fel tudjuk becsültetni az ő ingatlanjukat csak úgy információ gyanánt? Ez persze csak nekünk lenne támpont. Van erre bármi mód, vagy ez megkerülhetetlen?



2021. máj. 12. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Az teljesen jogos, hogy idöközben felment az ára, márcsak az infláció miatt is.

Ha felbecsülteted hivatalosan, akkor az az ár téged kötelez és adott esetben még drágább lesz, mint így.

Ha van ismerösöd, aki tényleg fel tudja becsülni nem hivaralosan, az neked tájékoztatásra jó, de nem kötelezö.

2021. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Mennyi a mostani ár? Mert csak akkor lehet viszonyítani, hogy a másfél millió csak infláció-kiegyenlítés, vagy tényleges áremelés.
2021. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
1 éve akarod megvenni és még nem vetted meg?
2021. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
A legtöbb ingatlanbecslő vállal "maszek" becslést is, nyilván ennek hivatalos eredménye nem lesz, csak nektek szóban mond egy kb számot, vagy interallumot.
2021. máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy évig mit csinaltatok? Es minek adott kulcsot? Mondjuk ennyi erovel megnezethettetek volna.
2021. máj. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha felbecsülteted hivatalosan, akkor az az ár téged kötelez"

Ez hülyeség. Senkit nem kötelez semmire. Alkualapnak jó, nyilván ha nagyobb a becsült érték, akkor az eladónak kedvez. Inkább keress a neten eladó ingatlanokat a környékről, és próbáld meg belőni az árát.

2021. máj. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem fogom ide leírni a teljes történetet, komplikált dolog, hogy miért nem vettük még meg. Annyit mondok, hogy nem rajtunk, vásárlókon múlott, hanem az eladón, ugyanis neki csak az kellett, hogy tudja, hogy valaki megvenné, de nem sürgős neki a saját személyes okaiból kifolyólag. Mivel a kérdés szempontjából nem lényeges ez a rész, így nem fogom taglalni.Most már úgy látszik mindenképp el akarja adni - mármint hogy papírozva is legyen -, ezért tartunk most itt. Nekünk is végre könnyebbség lenne, ha ez megoldódna.


Azért adott kulcsot, hogy néha ránézzük a gázórára, vagy be tudjunk menni más dolgot ellenőrizni, ha kell. Mivel közvetlenül mellettünk van, ez nem rossz dolog, főleg, ha történne valami (tűz, eltörő vezeték, bármi), akkor ki tudjuk nyitni, ugyanis a tulaj messze lakik. Mert amúgy még anno is buzdítottak minket, hogy nyugodtan rendezkedjünk ott, ha akarunk, meg akár el is kezdhetünk felújítani, de hát papírozás nélkül ez nyilván nem lesz meg.


Értem, hogy a kulccsal be tudok menni és megnézetni, ezért kérdeztem, hogy jogilag ez megoldható-e? Az, aki felbecsüli kérhet-e bármi olyan okiratot, amit csak a tulaj tud megadni?

2021. máj. 12. 21:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak én nem értem, hogy miért akarod felbecsültetni, ha mindenképpen kell neked a lakás?

Ha netán kevesebbre becsülnék, a tulajt ez akkor sem kötelezi semmire.

2021. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Csak ha nem muszáj, ne fizessünk annyival többet. Ha nem becsülnék fel annyira, mint amennyire a tulaj feltornászta az árat képzeletben, akkor biztos vagyok benne, hogy nekünk sem akarná csak azért is drágábban eladni. Ha akár pár százezer forint különbség jönne ki ezzel, azt inkább a felújításba ölném már akkor.

Nyilván, ha nincs lehetőség így felbecsültetni, az egy dolog. De miért számít ennyire, hogy te nem érted, hogy én miért csinálnám?

2021. máj. 12. 23:14
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Nekem ez gyanus. Ezert kerdeztem a kulcsot. Nehogy a vegen meg penzt akarjon. Igy is jol jott neki h van aki ranez. De ezzel a felujitasos dologgal gyanus. Hogy jut eszebe papir nelkul, hogy felujitsatok? Szerintem becsultesd fel. Egy evig huzta az agyatokat, most meg tobbet akar.
2021. máj. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!