Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitel kifizetése után be kell...

Hitel kifizetése után be kell menni Földhivatalhoz?

Figyelt kérdés
Két banknál volt jelzálog bejegyezve. Az egyik munkahelyi, annyit mondtak utaljam át a 6600-at a Földhivatalnak és készen is vagyunk, ők majd írnak papírt, amit elküldenek a banknak és kész. A másik bank viszont küldött papírt, hogy lemond a jelzálogról és hasonlók és, hogy ezt adjam le és fizessem be. Ezt biztos meg kell tennem? Vagy lekerül a jelzálog anélkül is, hisz be van fizetve? (roppant nehéz elérni bármi infó miatt a Földhivatalt, nincs valódi telefonszáma és e-mail címe, amit emberek olvasnának és nem szívesen utaznék el oda, állnék sorba, ha felesleges lenne egy olyan időintervallumba, amikor szabit is kell kivenni rá). Vagy várjam meg a 30 napot, ha levették a jelzálogot, akkor ennyi?

2021. máj. 26. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly szedettem le (Fundamenta). Be kellett mennem a banktól kapott igazolással. + befizetni az ügyintézési (vagy milyen) díjat
2021. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A befizetést a bankban is be lehet fizetni.


Egy doboz van kitéve amibe be kell dobni valami cuccost.


Nem kell ügyintézni!

2021. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a földhivatalba nincs kedved bemenni és nem éred utol őket, akkor kérdezd meg a bankjaidat. Az elsőnél az utalási infókat kellene megtudni (pl. közlemény), a második esetben pedig, hogy intézik-e ők, vagy intézd te.

A mi esetünkben mindent intézett a bank, csak a földhivatali eljárási díjat/ügyintézői díjat kellett kifizetnünk.

2021. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ahogy írtam, az ügyintézés díja ki lett fizetve, át lett utalva, feltételezem le is kerül ezzel a jelzálog, a kérdés, hogy le kell-e adni ezután a jelzálogról lemondó banki papírokat? (a banknál már nem vagyok ügyfél)
2021. máj. 27. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!