Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van valamilyen hátránya a...

Van valamilyen hátránya a 4.-5. emeleti zárószinti lakásoknak, ha fiatal vagyok és tudok lépcsőzni és ha a háznak új a szigetelése, tehát nem ázik be?

Figyelt kérdés
Amit most nem veszek észre. Mert a lépcsőzés nem gond és még a beázás rémlik, de itt ez meg van csinálva. Más valami, ami felmerülhet ez miatt?
2021. máj. 29. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Ugyanúgy eláztathat egy feletted lakó és ha tető ázik szólsz a közös képviselőnek, kezdenek vele valamit. Feletted lakónak meg szólni kell és akkor abból akár veszekedés is lehet ha nem normális, akkor meg ugyanúgy közös képviselő jár el. Ha leszigetelték akkor kevesebb az esélye hogy beázol, mint hogy te áztatod az alattad lévőt. 5 emeletesbe már van lift. 4 emeletesnél azért egy fiatalnak is gond lehet a lépcsőzés ha egy nap többször teszed meg, de kibírható.
2021. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Zárószinti lakást értettem, tehát hogy feletted már nem lakik senki. Azért írom, hogy 4.-5. emeletes, mert sok a magasföldszint, ahol már a földszintre is lépcsőzni kell, ezért hiába papíron 4 emeletesek ezek mind (azért nincs bennük lift) de nagyon sokan 5 emeletesnek mondják őket.

Akkor a lépcsőzést úgy írom, hogy nem fiataloknak, hanem akkor nekem személyesen nem probléma.

2021. máj. 29. 13:03
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem tervezel gyereket abba a lakásba, akkor szerintem nem különösebb gond. Persze kétszer meggondolja az ember, hogy vegyen-e zsugor üdítőket a felcipekedés miatt, de az igazi fordulópont szerintem a baba.

Babakocsival egyedül fel-le mászkálni, közben a gyereket és az egyéb gyerekholmikat is a kezedben cipelni 4 emeleten keresztül egy kész mutatvány. És nincs mindig ott a párod, hogy segítsen, mert napközben is le akarhatsz menni a gyerekkel.

2021. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező!


Én most vettem lakást és nekem is nagyon sok 4 emeletes tetszett, mert kedvesebb képet festenek kívülről.


Kezdem az előnyökkel: kevesebb lakó ( ami egyfelől jó mert barátságosabb családiasabb ) másfelől rossz mert sok dolgot nehezebb keresztül vinni mint egy 30 vagy 60 vagy 120 vagy 150 esetleg 300 lakásos társasházban.

Előny, hogy olcsóbb sokszor alapjáraton a közös költség a lift hiánya miatt aminek a karbantartása nagyon magas.


Hátrány: zárószinten ha megvan csinálva a szigetelés sem szabad lakást venni mert beázás nagyon sűrűn lesz, és ugyan fizeti a ház de erre mindig várni kell és nem túl kellemes.

Sok 4/5 emeletesnél fent futnak körbe a fűtőcsövek ezért iszonyatosan meleg nyáron ebből kifolyólag, szintén hátrány.

A lépcsőzés neked, nekem, sportos embereknek nem gond de minden eshetőségre fel kell készülni:

balesetet szenvedsz és nem tudsz csak bottal, járókerettel, tolókocsival menni, vagy idős ember jön át hozzád, aki nem tud felmenni, vagy akár gyerekkel ahogy írták sokan.

Az értéke ezeknek ha megnézed akár 2-3-4 millióval is kevesebb mint egy 1-2. emeletié.

Lift nélküli házban most már egyre kevésbé szabad lakást venni.


Én elgondolkoznék ezen a helyedben főleg, hogy feláron kínálják ezeket mondván csak 15 lakásosak a szokásos 30/60 ( 3 vagy 6 lakás / szintű ) tízemeletesekhez képest.


Ha a környék szuper akkor esetleg jó választás, de számolni kell azzal, hogy a lift-nélküliség egy örökös probléma lesz. Nyilván nem eladásra vesz ember lakást, de ha mégis úgy adódik akkor eladni nehezebb, ha viszont élethelyzet változik ( sérülés, öregség, család ) akkor magának is megnehezíti az életét vele mert ahogy írod ezek nem 4 hanem már 5 emeletesek, mert a földszint is félemeleten ( sőt van ahol egész emeleten van.

Arról nem is beszélve ,hogy minden költözésnél felár van egy lift nélküli lakásba/lakásból való szállításkor...


Szóval meggondolandó!

2021. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Nyáron a legmelegebb.
2021. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Mi 5. lakunk garzonban a párommal, zaroszint, nincs lépcső.


Az az 1 hátránya van, hogy nincs lépcső, de ez is megszokható. Nő létemre fel tudom vinnina vásárolt cuccokat, ha nem, fordulok 1-et.


Klímánk van, de kereszthuzatot is tudunk csinalni, mivel 2 szomszedunk van csak a szinten, akik este nem jarkalnak, így ki tudjuk nyitni az ajtót.


Kecskeméten lakunk, azaz elég sokat esik az eső, sosem ázott be. Bár őszintén sosem hallottam még olyat, akinél beázott volna, egyezemmi éveimet is zaroszinten éltem, ott sem volt probléma.


Szóval a meleg elviselhető, cserébe sosem fűtünk. Télen sem kell.


Nincs felső szomszéd, csaj alsó.

2021. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1. Vagyok. Nem értettem félre és tudom, hogy zároszintire gondoltál. Szerintem érthetően leírtam a beázásról a véleményem. A 4-es válaszoló meg nem élt zárószintibe szerintem.
2021. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem sem lakott a 4-es zaroszinten. Nekünk van lakásunk az 1. emeleten is és a 5.-en is, nincs lift, a zaroszinti mégis tobbet ér
2021. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
6 éve élek "5". emeleten ami amúgy 4. emelet. Semmi beázás nem volt és előtte se biztos, hogy volt-e egyáltalán, míg sok lakásban jártam ahol látszódtak a beázás nyomok csak még nem hívtak erre festőt. Hülyeséget azért nem kell írnia.
2021. máj. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!