Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ajándékozás révén 1/3-ad rész...

Ajándékozás révén 1/3-ad rész tulajdonom lett egy zártkert. Ha bejegyzett jelzálog végrehajtás alá kerül akkor a saját tulajdonomban lévő ingatlan veszélybe kerülhet ezáltal?

Figyelt kérdés
Nem az én nevemen van a végrehajtás alá vont jelzálogjog a zártkerten. Ilyen esetben mi történik?
2021. máj. 30. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Mivel feltételezetten természetben osztatlan tulajdonú ingatlanban szereztél 1/3 tulajdonrészt, ezt semmi veszély nem fenyegeti.
2021. máj. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Ha az ajándékozta el neked, aki miatt a végrehajtás indult, akkor az ajándékozás semmis. Ha ez járható út lenne, mindenki "elajándékozná" az ingatlanát.

Viszont ha nálatok nem ez a helyzet és másik tulajdonostársat érint a végrehajtás, akkor te nyugodtan alhatsz!

2021. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha a jelzálogjog és a végrehajtás a teljes ingatlanra lett bejegyezve, akkor te 1/3 reszedet is érinti sajnos.
2021. máj. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

A 3-asnál a pont.


Az 1/3 rész arra mer következtetni, hogy a zártkerti ingatlan osztatlan tulajdonú ingatlan. A jelzálogot csak az ingatlan egészére tudják bejegyezni.

2021. máj. 31. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. A zártkerti rész engem nem érdekel. Úgy lett elajándékozva hogy a tulajdoni lapon jelzálogjog volt bejegyezve. A kérdés az, hogy a saját ingatlanom veszélybe van e emiatt?
2021. máj. 31. 06:08
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Aki ellen indult a végrehajtás, annak a vagyonát érinti.
2021. máj. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. máj. 31. 08:45
 8/11 Majatom ***** válasza:
51%
A tiedet nem érinti, ha árverezésre kerül a dolog, Téged, mint elővásárlási joggal rendelkezőt, előtte megkeresnek, hogy élsz-e az elővásárlási jogoddal. Nekem is van egy ingatlanom, beépítetlen terület, ami több tulaj nevén volt, és nem értünk el mindenkit, amikor vettem, ezért ketten még most is tulajdonostársak összesen 2/12-ed résszel, amire már vagy 3 tartozás be van jegyezve, de ez csak az ők részét érinti. Az egyiknél már el is indult egyszer a végrehajtás, csak az a gond, hogy annyira kevés az értéke (kb. 15000 Ft) a részének, hogy a végrehajtó nem foglalkozott vele tovább, így nem tudtam megszerezni, nem árverezték el.
2021. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"hogy annyira kevés az értéke (kb. 15000 Ft) a részének, hogy a végrehajtó nem foglalkozott vele tovább, így nem tudtam megszerezni, nem árverezték el."


Kérdezz rá a végrehajtóra, hogy a tulajdonos elérhetőségét ismeri-e. Vedd fel vele a kapcsolatot, ha igen, hátha eladja Neked. Ezt az ügyletet egyeztesd a végrehajtóval is, mert lehet, hogy árverési vétel hatályával ugyan de árverésen kívül meg tudod így vásárolni. Akkor a Tied lesz, és a végrehajtó is szabadul ettől a nyűgtől.

2021. jún. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Majatom ***** válasza:
9-es Köszi. Mikor a többiektől megvettem, próbáltam, le is volt beszélve, hogy akkor eladja, az ügyvéd is házhoz ment volna, de mikor oda került a sor, nem engedte be, utána már nem is reagált semmire, szóval nem igazán lehet mire menni az ilyen emberrel.
2021. jún. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!