Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mint tulajdonostárs tudtom...

Mint tulajdonostárs tudtom nélkül lehet végrehajtást kérni a tulajdonomba lévő lakásra?

Figyelt kérdés
Testvéremmel,van közös tulajdonban egy öröklakás,és most lehívattam a másolatot,a tulajdonlapról.Ha jól láttam végrehajtás van bejegyezve,nem tudom mire mert,fényképet küldtek elég kis felvétel.Kérdésem a következő lenne,tudtom nélkül hogy jegyezhettek be végrehajtás kérését.?
2017. ápr. 15. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet végrehajtás csak a testvéred tulajdonrészére is. Az más kérdés, hogy ha árverésre kerülne a sor, akkor valószínű, senki nem érdeklődne az ingatlan iránt.
2017. ápr. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet. Viszont a végrehajtási jog bejegyzéséről mindenkit írásban értesítenek, akinek valamilyen "köze" van az ingatlanhoz. A címedet viszont a tulajdoni lapról veszik. Ha az már nem aktuális, akkor valószínűleg nem kaptad meg az értesítést, hiába küldték ki Neked.


Abban az esetben, ha az ingatlan értékesítésére kerülne a sor, Neked elővásárlási jogod van. Az értékesítést egy ingatlan becsérték közlés előzi meg, melyből Neked is küldenek, szintén a tulajdoni lapon szereplő címedre.


Ha "képben" akarsz lenni, akkor keresd fel a végrehajtási jogot bejegyeztető önálló bírósági végrehajtót, vagy ha az adóhatóság tette ezt, akkor a NAV végrehajtóit.

Konkrét információt nem fogsz kapni, ha nem Te vagy az adós, de tájékoztathatod őket, hogy - mint társtulajdonos - milyen aktuális címen értesíthetnek postai úton a továbbiakban.

2017. ápr. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!