Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Első lakásnak szerintetek...

Első lakásnak szerintetek milyen fajtát lenne érdemes nézegetni 27 évesen egyedülállóként? Lokáció, más egyebek szempontjából? Még sosem foglalkoztam ezzel komolyabban.

Figyelt kérdés
A szüleim segítenek anyagilag, de a lakás 40%-át én állom saját megtakarításból és hitellel (15-25%). 1,5-2 szobás lakáson gondolkozom olyan 40-60 nm között. A maximális összegből ahogy nézem felújított panel lakások vagy jó állapotban lévő tégla lakások kijönnek, amik nem a belvárosban, de azért még egész jó helyeken vannak. Milyen szempontokat vegyek figyelembe? Őszintén 1 évvel ezelőttig azt sem tudtam nagyjából mennyit ér egy ingatlan, mert nem foglalkoztam ezekkel soha korábban. Nyilván hallottam, hogy emelkednek az árak, de semmi többet. Pl a szüleim vidéki lakására azt hittem 10 milliót ér, mert egyszer gyerekkoromban azt mondták, aztán most tudtam meg hogy 25 milliót ér épp. Azóta nyilván nézegettem az árakat és már képben vagyok, de régebben egyszerűen nem követtem ezt, korábban fiatal huszonévesként nem foglalkoztatott. Szóval nagyon az alapoktól kezdtem az ingatlanos témát, de próbálok sokat olvasni ezzel kapcsolatban. Ti ennyi idősen mik alapján választottatok volna nagyjából ilyen kerettel, ami nekem is rendelkezésre áll? Mik a fontos szempontok lakásvásárláskor?

2021. jún. 2. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabbat nem arultad el, hogy mennyi penzt szannal ra, enelkul nem sok okosat tudunk mondani.

Szerintem teglaval jobban jarsz mint panellal, megha kicsit rosszabb allapotban is van.

Ha be kell jarnod dolgozni akkor legyen munkahelyedhez es potencialis jovobeli munkahelyekhez kozel, sokat er az hogy nem kell napi 2x1 orat utaznod.

2021. jún. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyjából 38-42 millió forint a maximális összeg, amiért néznénk.
2021. jún. 2. 10:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem ír települést az fővárosi, gondolom te is. A melóhely közelségét nem nézném, az egyik napról a másikra változhat. Legyen egy közlekedési csomóponthoz, de minimum egy metróállomáshoz gyalog 15 percen belül egy csendesebb utcában. Én ilyet keresnék. 1-2 napot elücsörögnék rálátással a bejáratra és nézném, miféle alakok járnak ki-be, meg úgy a szűkebb környéken csavarognék egy ideig.
2021. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Hello nem tudom miért jarsz jobban a rosszabb állapotú téglával mint a felújított panellal, egyszer valaki elmagyarázhatná.

Szerintem ami fontos: legfontosabb: lokáció. Jó környék legyen, jó közlekedés,legyen a közelben bolt, ne túl zajos, szmogos a környék, ne legyenek se magasfeszültségű vezetékek, se autópálya, se vonat 200 m en belül, biztonságos környék legyen.

Ha második emeletnél fentebb van, legyen lift!

Fűtés nagyon fontos én pl nem szeretnék konvektorokkal, kéménysepréssel, CO mérgezésveszéllyel stb bajlódni. Szóval részemről csak radiátor legyen a lakásban, ami pl házközponti fűtés vagy távfűtés.

Szomszédok normálisak legyenek (ezt a legnehezebb kiszűrni)

Belül legyen jól szigetelt a lakás, valamennyit szinte biztos át fogsz hallani a szomszédoktól, de ha reggeltől estig a magassarkú kopogását kell hallgatni vagy esetleg még a normál hangú beszédet is érted, az régen rossz.

Ne legyen vizes a lakás ( én földszinten emiatt nem is vennék). Legfelső emeletekre is sok panaszt hallottam, beázás, miegymás, én ott se vennék.

A konyhában legyen ablak.

Ezeken kívül a többi dolog olyan, hogy megoldható. Ha alumíniumvezetékes a lakás, azt át kell húzni, fürdőszoba, konyha állapota azért számít mert sok sok millió és még több vesződség a megcsináltatasuk.

Ha eleve kezdő vagy ingatlan terén, szerintem minimum közepes állapotút vegyél, amiben még sokáig élhetsz felújítás nélkül.

2021. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként azért sem írtam összeget, várost, mert ettől független tanácsokat kérnék inkább, amik bárhol alkalmazhatóak univerzálisan. Mint amilyeneket te is írtál pl a válaszodban. Az én fejemben is vannak dolgok, azokat is jó lenne visszahallani (hogy jól gondolom) illetve hátha adtok még ötleteket.
2021. jún. 2. 10:53
 6/10 A kérdező kommentje:
4. Köszi neked is!
2021. jún. 2. 10:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 voltam az első lakásom megvásárlásakor. Ha fővárosi vagy, akkor fontos szempont, hogy jó közlekedés legyen a környéken. Ha kocsival jársz, az ingyenes parkolás sokat ér. Munkahely szerintem nem szempont, az változhat hamar, lehet sok home office is. Én biztosan egy külvárosi, kertvárosias lakónegyedben gondolkodnék.
2021. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Társasháznál mindenképpen járj utána, hogy van-e a háznak megtakarítása és van-e önkormányzati lakás.

Önkormányzati lakásba képesek 8 -an beköltözni aztán még odaszülnek ugyanennyit.

Ami nekem még fontos, hogy sétatávolságra legyen metró, 1/1 es tulajdoni hányadot áruljanak és a tulajdoni lappal minden rendben legyen.

2021. jún. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Budaesten a 4/6 villamos megallo es metro megallo kozelsege egyben adja az erteket szamunkra fiataloknak kocsi nelkul. Nyugati,Jaszai,oktogon,blaha
2021. jún. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt érdemes végiggondolni, hogy mi a célod az ingatlannal, meddig szeretnéd használni.


Ha itt szeretnél akár gyereket is vállalni, akkor érdemes odafigyelni rá, hogy gyerekbarát környék legyen. (Óvoda, iskola, játszótér, bolt, patika, gyerekorvos, a babakocsit ne kelljen felvinni, legyenek más kisgyerekesek is a házban és a szomszédoknak ne legyen velük baja).


Ha valószínű, hogy egy 10 éven belül meglesz az önerő egy új lakásra is (nem feltétlenül nálad, hanem családon belül) és költözni fogsz, ezt kiadjátok, akkor kiadásra alakalmas lakást érdemes venni (pl. extrán jó tömegközlekedés, egyetemek közelében van, ne legyen gond, ha néha házibuli van).


Ha lehetséges, hogy ezt a lakást kell majd önerőnek eladni a következőhöz, akkor jól eladhatót érdemes venni, amit a köztes időben lehetőleg nem kell sokat felújítani (mondjuk a rézvezetékek cseréje ne a te feladatod legyen, ne gyűjtsön nagyobb felújításra a ház, amit az eladásig nem fejez be stb.).

2021. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!