Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest központjában az 1....

Budapest központjában az 1. vagy az 5. kerület élhetőbb?

Figyelt kérdés
2021. jún. 3. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Az 1. kerületben sokkal több a zöld terület, és jóval kevesebb a turista, és mindenféle jött-ment. Családdal egyértelműen Budát javaslom.
2021. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Mind a kettő nagyvárosnyi terület, tehát van ott mindenféle, élhető is meg nem élhető is, síkság is és hegyvidék is, forgalmas és csendes, kertes ház is, villaépület is és lakótelep is, műemléki környezet is, panorámás is és zsúfolt is, erősen szmogos is és tiszta levegőjű is, erdei rész is és belvárosi rész is.
2021. jún. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

"Mind a kettő nagyvárosnyi terület".

Ez nem igaz, az V. kerület kb 2,5 négyzetkilométer, az I. kerület sem sokkal nagyobb.

Kérdező, attól függ mik az elvárásaid. Mindkettő élhető, többnyire normális lakóközösségekkel. Az V. zajosabb, zsúfoltabb, ugyanakkor jobb a közlekedése, ellátottsága. Hosszabb távon talán inkább az I. kerületet választanám, annak is egy zöldebb részét.

2021. jún. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

3: ""Mind a kettő nagyvárosnyi terület".


Ez nem igaz, az V. kerület kb 2,5 négyzetkilométer, az I. kerület sem sokkal nagyobb."


A népesség alapján értékeltem úgy.

Területre sem tekinthető egységesnek, mindegyikben több, külön nevű városrész van, amik korábban önálló városok voltak.


Akárhogyis, az efféle kérdések messze alábecsülik a kérdezett területet, és úgy beszélnek róla, mintha egy háztömbről volna szó.

Ezért nem lehet így válaszolni rá.

2021. jún. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: "A népesség alapján értékeltem úgy."

Területet mondtál, azért írtam ezt, de értem akkor. Viszont a 25 ezres népességükkel szerintem lakosságszám viszonylatában sem tekinthetőek nagyvárosi méretűnek, még úgy sem ha a valós lakosság esetlegesen több a bérlők miatt.

Az igaz, hogy tényleg elég változatosak, nem lehet egységesen kezelni. Utcáról utcára is nagy különbségek lehetnek.

2021. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem egy igazi kérdés.


Nyilván ezek jó kerületek, iszonyatosan magas árakkal. Ami olcsóbb ( nem olcsó, csak olcsóbb ) az a szuterén-földszint-udvari vagy zajos útra néző, esetleg omladozó házban lévő mini garzonlakások.

Én nem ragaszkodnék ezekhez a kerületekhez.


Ha bérlésről van szó és jó az ár, akkor viszont tényleg ez a kettő a legideálisabb.


A válasz egyszerű: ha Budán van a suli, munkahely stb akkor az I. kerület, ha pesten van a suli munkahely akkor meg az V. kerület kell, hogy nyerjen.


Egyébként az I. kerület jobb, de ott tényleg csak felső-középosztálybeliek élnek. Az V. kerület egy 'banki' negyed, tele hivatalokkal, műemléképületekkel, tényleg a város szíve. Az I. kerületben viszont vannak klasszikus szép lakórészek: Naphegy, Tabán, Krisztinaváros. Persze mind irreálisan drága de nyilván emiatt magasabb 'nívójú' a lakóközösség.


Viszont bevásárlás szempontjából egyik kerület se jó. Akkor már inkább az eggyel kintebbiek: XI, III, XIII

2021. jún. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Budan nem segitokeszek az emberek,ha vmit kerdezel. Atneznek feletted. Alapbol bunkok.


5 ker meg a Szt Istvan krt,a Jaszai -Nyugati 4/6 villamosmegallo kozotti resz es a 2-es villamos vonala hatarolja a Parlament fele a masik oldalon a Bajcsy Zsilinszky ut es onnan megy meg tovabb lefele.


A Lipotvaros a banknegyed,az elegansabb resz. A kozlekedes a 4/6 villamoshoz kozel jo. Azaz aJaszai es Nyugati villamosmegallohoz kozeli lakasok jok. Bent nem jar semmi csak 1-2 busz meg trolli,ami nehezkes es lassu.

2021. jún. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!