Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Igénybe vehetem-e az első...

Igénybe vehetem-e az első lakás vásásához igényelhető kedvezményeket, ha már 37 éves vagyok?

Figyelt kérdés

2021. jún. 5. 10:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Még egyszer jó helyesírással, mert túl gyorsan írtam ki a kérdést: "Igénybe vehetem-e még az első lakás vásárlásához igényelhető kedvezményeket, ha már 37 éves vagyok?"
2021. jún. 5. 10:44
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az illetékkötelezettség keletkezésekor a 35. életévét be nem töltött fiatal első lakástulajdonának (tulajdoni hányadának) megszerzése esetén az egyébként fizetendő illeték 50%-ig terjedő kedvezményre jogosult, ha az egész lakástulajdon forgalmi értéke a 15 millió forintot nem haladja meg.
2021. jún. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Szerinted ezek szerint igénybe veheted?
2021. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3-mas. Felfogtam a választ és az üzenetét, de köszönöm hogy megkérdezted.
2021. jún. 5. 10:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, alapjáraton sajnos nem veheted igénybe, de mindenképp érdemes megpróbálni, mert tehetnek kivételt.

Az illetékkedvezménybe tartozik még a kamatmentes részletfizetési lehetőség, ami szintén 35. életévig szól, de ezt is érdemes megpróbálni, erre szerintem még nagyobb esély van.

2021. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát kormányunk remek építőipari stratégiájának köszönhetően ezt a 35.-öt nem tartom már helyesnek, mivel aki nem vesz 20 milliót fel gyerekgyártásra annak jó eséllyel 35-40 között ha lesz valamije. Fővárosban a 30 milliós panel árakkal meg pláne.
2021. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!