Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan műkődik egy házvásárlás...

Hogyan műkődik egy házvásárlás? Lépések? Ha az értékbecslő ki megy és leértékeli vagy túlértékeli - melyik is a kedvezőbb nekünk házvásárlásnál?

Figyelt kérdés

Feleségemmel tervezünk házat venni. Kettönk jövedelme összesen 480 ezer lekerekítve, mivel pont akkor nézték, amikor adott hónapba betgek is voltunk.


Jelenleg megkaptuk a babaváró hitelt. 10 milliót.


A kérdésünk az, hogy erre már most tudunk lakáshitelt felvenni?


12 millióért találtunk egyet.


Nos ha lakádhitelre pl 30% kell, ami 3,6 milla, akkor arra még feltudnánk venni 8,4 millát lakáshitelt?


Nem muszáj felhasználnom önerőnek maximálisan a 75%- át, ha félre is akarunk tenni újításra?



2021. jún. 8. 06:47
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Pl. Csok, lakáshitel - Otthonteremtési tippek szakértőktől
2021. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Az önerőt jól tudom, hogy adásvételi után kell elküldeni részletbe vagy teljes összegbe.
2021. jún. 11. 20:51
 23/29 anonim ***** válasza:

Az adásvételi előtt ne adj pénzt!


Az önerőt lehet fizetni adásvételkor (de ha hitel van a házon vagy a tulajdoni lap nem tiszta, vagy bármi közbejöhet, akkor egy összeget tarts vissza) vagy utána bármikor, ha még a bank ki tudja utalni a hitelt. A bank addig nem fizet, amíg nincs kifizetve az önerőd.

2021. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Ha vizszigetelési feltételt nézzük a normál csoknál és az egyik szoba vizesedik, dohosodik, akkor valószínű nem kapjuk meg a csokot?


Lehet a falusi csokkal járnánk jobban? Még ma kell eldöntenünk.

2021. jún. 12. 11:07
 25/29 anonim ***** válasza:

#24 Nem tudom, mivel mi nem vettünk fel csok-ot végül és csak olyan lakásokat néztünk, amik megfelelnek a csok feltételeknek. A csoportba, amit írtam, beléptél? Hátha ott rá tudsz írni a posztoknâl 1-2 emberre.


Amúgy tudok előszerződést is írni vagy módosítani a szerződést, ha másképp döntõtök.

2021. jún. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Falusi csokkal volt hírdetve, inkább azt választottuk.

Szerintem ennél már nagyobb esély van, mert nem néznek olyat pl hogy vizszigetelés.

2021. jún. 12. 12:17
 27/29 A kérdező kommentje:
Mert tulajdonképpen a falusi csokot egy nem lakható házra is megkappnád pl amibe nincs víz bekötve.
2021. jún. 12. 12:18
 28/29 A kérdező kommentje:
Egyébként falusi csoknál is vagyonszerzési illetékmentesség van?
2021. jún. 12. 12:30
 29/29 A kérdező kommentje:
Ha elbírálják a falusi csokot, azt megkapjuk a vételárba és az újításra - számlára?
2021. jún. 12. 13:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!