Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Őszre szerintetek milyen...

Őszre szerintetek milyen irányba mennek el az ingatlanárak? 3-6 hónap múlva?

Figyelt kérdés
Ősszel lesz meg a pénz biztosan a lakásvásárláshoz a mostani árak mellett. Mit tippeltek és miért? Panel lakást vennék amúgy nem a legrosszabb, de nem is a legjobb környéken.
2021. jún. 10. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Én télen vettem lakást, tavaly sajnos még nem volt pénzem, mert tavaly nagyon lent voltak az árak.

Télen kezdett el emelkedni mert alig volt kínálat. Nekem hatalmas mázlim volt ( szintén panelt vettem ), és szerintem elég jó környéken ( III. kerület Óbuda ).


Azt vettem észre, hogy lassan de biztosan nő a kínálat. Ha nő a kínálat akkor verseny lesz az eladók között is, tehát késő nyárra-őszre lesz újra jobb a vevőknek.


Ezért igyekszem nem is nézni már lakásokat hiszen lehet kifognék jobbat ki tudja ? :) Bár nem hiszem hiszen elég speciális elképzelésem volt a helyről, emeletről, házról.


De picit lentebb fognak menni mert most extrém még az ár, de már ici picit mérséklődik, ez a lényeg.

2021. jún. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én azt látom, hogy 2020 végén, 2021 márciusáig voltak alacsonyabbak az árak.


20-22 millió között még akár válogathatott is az ember kisebb lakások között. Nyilván ezek is atom felújítandóak voltak.


Mostanra viszont azt látom eltűnt ez az ársáv és lassan 25 millió alatt nincsen semmi még a szélső kerületekben sem. Illetve még a 25-30 közöttiekre is rá kell locsolni még több milliót, hogy élhetőek legyenek.

2021. jún. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen nekem márciusig sikerült, de sztem az volt a reális. Ami most van az nem.


Ez mérséklődni fog mert nyáron elkezdenek hirdetni az eladók, ilyenkor költözik sok ember kertesbe, és több lakás kerül a piacra.

2021. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kertes házak árai az egekben. Ráadásul a Dél-pesti régió és a környéki agglomeráció most esik el, mert az M0-t sokadszorra is lezárják, oda most épeszű ember önszántából nem költözik.

Ellenben az építőanyag-árak kilőttek, ami drágulást vetít előre.

Az a tippem, hogy jó esetben stagnálni fognak az árak, kevéssé jó esetben emelkedni.

2021. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kertes házak árai azért emelkedtek mert ahogy írtam most költöznek kertesbe az emberek. Nyáron vágyik el az ember a bezártságból, lakásból.


Ezért lesz több lakás eladó mint kertes. Kevesebb a kertes mint a kereslet rá ezért feltolja az árakat. A lakásokét meg leviszi.


Lesz mozgás most az árakban, figyelni kell árfigyelővel a com-on.

2021. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Én nagyon konzervatív piaci nézeteket vallok arról ami a te esetedben érvényes.


A jelenlegi monetáris környezet miatt a piacok vadásznak minden befektetése, emiatt különböző piaci eszközök iránt, mint a részvények, állampapírok, kriptovaluták, és sajnos az ingatlanok iránt is hatalmas a kereslet. Ez az egész világban fönnálló jelenség. Itt Magyarországon viszont még egy erős állami támogatás is van mögötte a különböző családtámogatási csomagokkal ugye. Ez az oka az évek óta tartó infláció fölötti ingatlan növekedésnek.


3 hónapos távlatban én nem prognosztizálok semmilyen jelentős árváltozást, 6 hónapos távlatban lehet egy minimális áremelkedés a jelentős infláció miatt. Az ingatlanárakat pár éves távlatban egy esetleges kormányváltás és az azzal a feltételezésem szerint azonnal megváltozó családtámogatási rendszer (a középosztály helyett az alsóbb rétegeket támogató politika) mérsékelheti rövid távon az építkezéseket és így az ingatlanárakat. Sokan riogatnak egy totális válsággal, páran pedig ingatlanpiaci válsággal, de szerintem neked ezzel nem kell foglalkoznod. Vegyük alapul a 2008-as válságot, ami elég tré volt. Csökkentett itthon az ingatlanárakon, de szerintem olyan jelentéktelen mértékben, hogy amiatt egy saját használatú ingatlannál nem érdemes a fogad szívni miatt.


Ha jól gondolom, saját használatra vennél ingatlant, nem befektetési céllal már meglévő portfolióba. Ilyen esetben szerintem nem szabad spekulálni és várni. Ha találsz egy szimpatikus helyet ahol el tudod képzelni az életed, akkor vegyél. Szükséged van rá, megveszed, lesz egy lakásod. Gratulálok :)

2021. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Jelenlegi kormányzat sztem érdekelt volt az építőipar pörgetésében. Ez lett a vége.
2021. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt? Folyamatos emelkedések várhatók. Köszönhető a pénzéhes spekuláns emberkéknek, akiknek nem elég az, ami van, kell az 5 ingatlan. Felőlem az ilyenek éhen is halhatnak. Komolyan 100-150 ezret egy dohos, koszos 2 szobás albérletért, meg 50 milliót egy 2 szobás Kádár-kockáért? Én csak a fiatalokat sajnálom, akiknek így itthon semmi jövő képük nem lesz. De a sok kapzsi is nyugodt lehet, a sírba nem megy veletek az ingatlanjaitok. Nem érdekel, ha ezen valaki is beböccen.
2021. jún. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!