Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi van, ha a hivatalos értékbe...

Mi van, ha a hivatalos értékbecslés totális átverésnek tűnik?

Figyelt kérdés

Bocsi a fura címért, nem tudtam, hogy fogalmazzam meg röviden.

Közös osztatlan telken van két ingatlan, az egyik a miénk, a másik meg épp eladó, régóta lakatlan. Mi megvennénk, meg is lett már beszélve a tulajjal, hogy mi igényt tartunk rá. Ennek ellenére az árról nem lehetett megegyezni, mikor szóba hozta említés szintjén, és mondott egy "hasra ütés szerű" árat, az valahogy mindig egyre több és több lett, akármikor beszéltünk.

Hogy legyen némi fogalmunk róla, hogy mennyit érhet, hívtunk egy értékbecslőt, aki felbecsülte. Nem kifejezetten jó állapotú az ingatlan, ráadásul mint írtam, évek óta lakatlan, karban se tartja senki. Nekünk azért érné meg, hogy egybe vehessük a már meglévővel.

Kiderült, hogy ők is hívtak egy értékbecslőt, aki konkrétan több, mint duplájára (!) becsülte fel az ingatlan árát.

Ez hogy lehetséges? Oké, hogy eltérhet az összeg két becslő számításai alapján, de több, mint a duplája?! Ráadásul akárkit kérdeztem meg (ingatlanosok), hogy szerinte reális lehet-e, mind azt mondta, hogy itt valami nem stimmel.

Ezzel lehet valamit tenni? Oké, hogy annyiért adja el valaki, amennyiért csak akarja, de az, hogy egy értékbecslő ennyire elszállt árat határoz meg, annak nekem hivatali visszaélés szaga van.... Vagy én látom rosszul? Ha van valakinek tapasztalata, annak főleg örülnék!



2021. jún. 11. 12:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Van itt egy jogi háttér, ami miatt számít."

Mi az a jogi háttér?

2021. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Elővásárlási jogod van az ingatlannal kapcsolatban? Ennek nézz utána! Ha igen,akkor csak úgy tudja eladni az ingatlant, ha te írásban lemondassz az elővásárlâsi jogodról. Ha nem akarja eladni, akkor nem tudsz csinálni semmit. Az eladó annyira tartja a saját ingatlanát amennyire akarja, csak kérdés ki veszi meg annyiért. Én a helyedben most jegelném a vásárlást, azt lássa az eladó, hogy téged nem érdekel a vétel.
2021. jún. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
Azt irta, társasháznak van nyilvánitva. Ebben az esetben nem lesz elővásárlási joga sajnos.
2021. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Miért "sajnos"?

Ha ugyanannyiért venné meg mint a "piaci" vevő akkor úgyis neki adja el valószínűleg, mert már beszéltek is róla hogy megvenné. Ha meg a piaci vevő többet ad, akkor mindegy az elővásárlási jog.

2021. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Azért sajnos, mert ha lenne ev joga, úgy nem tudná olyan könnyen megvezetni szándékosan az eladó. A kérdező azt irta, folyton magasabb árat mondott. Ezért készült értékbecslés. De az eladó most 2x annyiért kinálja neki. A kerdezőnek gyanús ez. Ha hamarosan talál olyan piaci vevőt aki megadja a piaci árat, ami állitólag 13 milla, akkor feltételezhetően nem túlértékelt az ingatlan. Ha ennyiért nincs rá vevő, kénytelen lesz az eladó olcsóbban adni. Ha lenne elővásárlási joga a kérdezőnek, tudna ezekről a dolgokról,tudná hol tart az áképzés, hiszen őt is meg kell keresnie az eladónak.

Ezért is irtam hogy sajnos. Mert az eladó hantás.

2021. jún. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!