Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Írnátok nekem olyan tulajdonsá...

Írnátok nekem olyan tulajdonságokat egy lakásnál, amik azt könnyen vagy nehezen eladhatóvá teszik? Bármi jöhet.

Figyelt kérdés
Olvasom, hogy ilyen-olyan tulajdonságok könnyen vagy nehezen eladhatóvá tesznek egy ingatlant. 1-1 példát néha olvasok, de mik ezek összességében? Ha valaki figyelni akar ezekre lakásvásárláskor, akkor miket kerüljön el vagy mikre figyeljen?
2021. jún. 13. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Kissebségi szomszédok,nincs munkahely a közelben, hangos szórakozóhely, játszótér vagy kocsma közelsége. De én olyan lakasba se mennék, ahol a ház el van adósodva, vagy tele van idősekkel.
2021. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Maga a környék. 2 hálószobásnak írt, de csak a másik szobán keresztül lehet bemenni a másik szobába. Ha több hálós, de az egyik szobán át lehet bemenni a fürdőbe(2 ilyen házban voltam, semmi pénzért nem laknék ott, baromi kellemetlen). Tárasháznál lehet egy lakás jó, de ha az épület többi része romokban van és nem akarják felújítani szintén ront az értéken. Laktam olyan társasházban ahol utcafront felől mindig "felszívta" a vizet két lakás, azok mindig penészedtek, salétromos volt a fal. Szintén nehezebb így eladni.
2021. jún. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bauxitbetonbol van.

Penészesedik.

Rossz környék, rossz a ház állapota.

Alá van dúcolva.

Olyan szomszédok, amilyeneket senki sem szeretne.

Műemlékház.

Olyan helyi szabályok, amelyekhez nehéz alkalmazkodni, pl klímatelepítési tilalom.

Osztatlan közös tulajdon bármely formája.

Ezeken nem lehet változtatni.

Tény, hogy vannak szerencsétlenebb beosztású lakások, de az, hogy ez mekkora hátrány, függ a vevő igényeitől, meg a lakás alakíthatóságától.

Érdemes megnézni, hogy a fűtéstípus elfogadható e számotokra, valaki pl soha nem menne távfűtésesbe.

2021. jún. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Rigók
2021. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vizes, salétromos, rothadó aljú ház. Ilyen rengeteg van Bp-en.
2021. jún. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen eladhatóvá teszi, az előttem lévőkön túl:

Főúton, vasútvonal mellett lévő ház. Negyedik emelet lift nélkül. Vegyes falazat vagy nem lakóingatlan stb. (nem jól hitelezik). Osztatlan közös esetén még plusz nehézség, hogyha nincsenek külön mérőórák és/vagy nem is lehet kialakítani. Esetleg szolgalmi utat kell biztosítanod valamelyik szomszédodnak/rajtad keresztül fogja javítani a lakását és majd neked kell a kerítést kibontanod, ha markolót hív. Gázfűtésnél, ha nincs bélelve a kémény.


Ami javít rajta:

Jól használható terasz/előkert. Jó kõzlekedés. Lakás esetén hozzá tartozó garázs. Óvoda/iskola/rendelő/gyógyszertár/edzőterem/játszótér/úszoda a közelben. Csendes környék, ami később sem lesz zajos, és jó út. Többszintes lakásoknál: õldszintes lakás (mert az idősebbek is be tudnak költözni) vagy legalább egy földszinti hálószoba, fürdővel.

2021. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom írták-e már előttem, ha a wc nem külön helységben van az sokaknak kizáró ok. Lehetőleg külön kis kézmosó is legyen a wc mellett.
2021. jún. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!