Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti vennétek ilyen tulajdonságo...

Ti vennétek ilyen tulajdonságokkal rendelkező házat?

Figyelt kérdés
Lapostetős, nagy kockaház, lent van a konyha fürdő wc, fent vannak az emeleten a szobák. Ezt azt jelenti, hogy fürdés után pl. törülközőben kéne rohangálni fel-le. Előny viszont hogy a szobákban főzéskor nem megy be pl. a sültszag. Lehet hülye indokok, de értitek.

2018. jan. 16. 14:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Nekem inkább a lapostető nem tetszene. Jól megnézted? Na és az is gond lenne, ha éjjel wc-re kell mennem, le kell rohangálni a földszintre.
2018. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Na ja igen. Ezért nem, vagy nem annyiért fog elkelni az a ház amit hirdetnek... Sajnálom pedig mert 4 szoba az 4 szoba.
2018. jan. 16. 14:32
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így látatlanban nem lehet eldönteni.. .de engem zavarna,hogy csak lenn van fürdő...viszont ha a fenti elrendezés engedi- és van rá annyi keret- és egy pici zuhanyzók wc-vel kialakítható,akkor igen.A lapos tetővel nincs baj,de a vízszintek ész ajánlatos megcsinálni v.megnézetni valakivel,hogy jó-e?
2018. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is inkább a lapostető nem tetszik.

Abbólé soha semmilyen gondom nem volt, hogy fent csak a szopbák vannak s minden más lent. Pár méter lépcsőzés, ha ennyit se bírok, nem akarok élni. Jó, extrém álmosan egy fél fokkal jobb lenne, ha fent is lenne wc, de tényleg nem ez életem első 1000 problémájának egyike :D


De van, aki nem szereti a lépcsőt. Nekünk is sokan mondták, hogy majd megunjuk. Imádjuk azóta is.


Amúgy nem törölközőben rohangálok, hanem fürdőköpenyben, de vihetném is a pizsamát a fürdőbe, ha akarnám. De mivel én más ember vagyok, nem tudhatom, neked ez mennyire gond, ezt neked kell eldöntened. (Az én házam messze is van minden településtől, amitől egyesek kiakadnának, nekem pont jó. Mások vagyunk.)

2018. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
4-es. Nem tudom, a kérdező hány éves. 20 évesen nem gond a rohangálás éjszaka, de 50-től már meggondolandó és nekem fő szempont lenne, hogy legyen fenn is wc.
2018. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
46 éves vagyok és asztmás. Nekem is fent vannak a szobák és lent van a fürdőszoba. Nem okoz semmilyen gondot, pedig volt hogy lábtörésem is volt. Ami engem zavarna az a lapostető. Azzal mindig gond van.
2018. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavarna, hogy csak lent van fürdő-WC. Ha tehetném, átalakítanám úgy, hogy alul WC-t hagynék csak, fent pedig az egyik szobából kialakítanék egy fürdőt, wc-vel. Persze ez azt jelenti, hogy az ingatlant olcsóbban kéne megszerezni :)
2018. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Lapostetős családi házban élek, már 8. éve. Semmi gond a lapostetővel.

Felmerült a gondolat, hogy megvegyük a szomszéd házat, ami 2 szintes.

De nem, nem szeretnék napi 20-30x lépcsőzni. Főleg gyerekkel a kezemben.

Oké, a mi gyerekünk már "nagy", 4,5 éves. De egy babával sokszor kellene, és amikor tanul járni, akkor nem engeded a szobájába be (fel), vagy nem engeded onnan ki???

Tehát nekem nem a fürdésnél lenne aggályos, hogy megyek fel-le, hanem úgy általában a mindennapokban. Bár lehet, fitten tartana...


A kajaszag jó elszívó kérdése, és ha van a szobán ajtó, azt is be lehet csukni. Ja, és ha a konyhából kijön a "sütiszag" az felfelé száll...

2018. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
#7 ez lehetséges, hogy szobából fürdőt? Mi kell hozzá, szigetelni, csempézni járólapozni? A fürdő fölötti szoba alkalmas lenne rá éppen. Tudtommal a lapostető azért nem jó mert feszt beázik, télen a hó miatt, nyáron a nagy viharok miatt, ősszel az akár egész hetes eső miatt.
2018. jan. 16. 15:14
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

Én így nőttem fel és lám: élek! :)

Az ember egy idő után sötétben is ismeri a lépcsőfokok méretét és számolás nélkül is tudja hol jár. Volt olyan, hogy reggel nem is emlékeztem rá, hogy éjszaka voltam lent mosdóban, anyuék mondták.

Mindenkinek volt lent egy fogasa és egy törölköző szárító, ahol a törölközők elférnek. A fogason éjszaka a másnap még felvenni kívánt ruha lógott, nappal a pizsama, így zuhany után mindenki pizsiben ment fel aludni, ha esetleg hűvös volt, vagy nem aludni mentünk még, akkor fürdőköpenyben mászkáltunk a házban.

A lépcső egyedül csak a takarítás miatt volt kicsit macerás, de én nagyon szerettem, hogy így el voltak szeparálva kicsit a szobák a társasági élet színterétől. Vendégfogadásnál kifejezetten jó volt, hogy föl sosem ment senki és a kaja szag sem terjengett.


Ezen felül egyébként, ha csak ennyi a bajod vele, akkor a fürdő/wc fölé eső szobából elég könnyen ki lehet alakítani mégegy vizes blokkot.

2018. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!