Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehet kiszűrni, hogy ne...

Hogy lehet kiszűrni, hogy ne hangos szomszédaim legyenek lakásvásárláskor?

Figyelt kérdés
Sajnos több éve érzékenyebb lettem a zajokra és már bukó ablaknál se tudok nyugodtan lenni, mivel a szomszéd fiatla pár sajnos rászoktot az erkélyen zene hallgatásra de rohadt hangosan és már zavaró a basszus néha, sokszor meg hallom ahogy hangosan beszélgetnek és nevetgélnek. Mintha közvetlen közel lennének. Sajnos csukott ablaknál is sokszor hallani mivel a fal vékony nálunk és az erkélyen meg közvetlen hozzám van közel. A főúton meg sajnos percenként járnak mentők, tűzoltók, kamionok így attól sincs nyugtom. Parkban is néha este szoktak hangoskodni sőt néha szó szerint iskolások üvöltöznek órákig ott. Ez egy kész hangzavar ahol lakok ezért szerenték valami csendesebb környékre költözni, még ha az engem körül vevő zajok közül is csak néhány nem lenne már könnyebb lenne. Nyugodt éjszakákat szerenték itt sajnos sosem lesz az. Hiába szóltam át nekik, voltak figyelmeztetve többször mostmár mintha direkt csinálnák. Lakásvásárláskor hogy lehet kiszűrni, az eféle zajokat főleg a közvetlen szomszédokat? Érdekes, hogy a bal oldalamon síri csönd szokott lenni míg a balomon tombol a zene nap mint nap. Gondolom nézni kell, hogy lehetőleg ne fiatalok lakjanak mellettem, ne főúton legyen közvetlen közelbe se legyen bármi népszerű parl. Nagyon kiszeretném ezeket szűrni hogy legalább munka után kis csöndben nyugodtan lehessek a lakásomban. A környék ahol lakok amúgy se tart ott, sok helyet megutáltam, sok munkahely volt közelben és nem jó ez a gondoltat nekem valahogy mivel eljöttem onnan stb..meg egy szép fás környékre vágyom, nem zöldövezetre hanem több fa van az utcában..Társasházi lakásra vágyom ironikusan akár kis garzon lakás vagy ami egyedülállóknak kedvező. Budapesten persze. Lakás megvétele előtt kell gondolom ezeket átszűrni és többször arra járni esetleg? Ja meg ez gondolom alap de leírom hogy ne legyen büdös a környék, blaha lujza téren konkrétan mindig *elnézést* büdös csöves húgy szagot érzek ezért azt a környéket kihagynám és a társait ha tudtok ilyesmi helyet, környéket nyugodtan írjátok le mert az is megkönnyíti a dolgom, hogy azokat kerüljem. Köszönöm előre is ha kapok értelmes válaszokat!

2021. jún. 15. 20:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10.nos igen de valahogy csak lehet szűkíteni a zajokat még ha a szomszéd nem is de a közúti zajok, a parkban levő szajok ha azok nincsenek még egy hangos szomszédot megszokni könnyebb lenne de így itt már megőrülök néha a zajokban.
2021. jún. 15. 21:41
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Külső kerületekbe kell költözni a zajokra háklis, "agresszív" ember mellé. Nálunk pl. a közösképviselő háromszor betelefonált a rendőrségre tavalyelőtt, a játszótéren zajongó tinik miatt (előtte mindig kikiabált az ablakon). Nekünk a férjemmel fel sem tűnt, hogy zaj van.
2021. jún. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a kérdezőt és nehéz ez.


A vicces, hogy engem például az utca zaja villamos-busz, közepes forgalom nem igazán zavar. Viszont a "beszélgetéstől" ami elvonja az ember figyelmét nagyon ki tudok készülni.


Itt is van minden, park ahol dumálnak, ordibálnak, és hát eddig bárhol laktam ott zajos környezet volt.


Szomszéd is lutri, oda költözöl 1 év és elköltöznek meg ki tudja ki jön helyettük. Laktam albérletben évekig csend és nyugalom volt. Pedig újszülött gyerek volt mellettünk. Aztán elköltöztek az új lakónál meg mindig ott lógtak 2-3-an és olyan óbégatás, dübörgés, ajtó csapkodás volt.

2021. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg lutri de azért törekedni kell jót venni.
2021. jún. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy utánad is beköltözhetnek zajos szomszédok, arra meg semmiféle módon nem tudsz készülni. Mi is így jártunk, pedig próbáltunk mindent megtenni. :(
2021. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanolyan vagyok mint te, iszonyatosan érzékeny a zajokra és a szagokra egyaránt.


Én óbudán szerettem volna lakni, esetleg kelenföldön, de utóbbi drágább volt, óbudán meg családom él ezért néztem ki magamnak a környéket.


Tehát a környék ( kerület ) már megvolt. Az ember állományt úgy mértem fel, hogy sétáltam a környéken, nézegettem a házakat stb, és célirányosan dobtam be cédulákat oda amire azt mondtam hogy jó.


Szempontjaim:

Zöldre nézzen vagy minimális elmenő forgalmú utcára

Az emberek akik ki be mennek legyenek tulajdonosok, kevés bérlős házat néztem

Messze legyen a főúttól

Ne legyen túl magasan ( nem bírom a túl magas emeleteket )


A ház csendes, nagyon. Ez szerencse kérdése is, de ha normális a lépcsőház és az emberek akiket látsz akkor elég szigorúan veszik a lakók ezt, tehát ha valaki zajong azt kicsinálják mert csendháborítás 22-6 között zajongani, és felújítást is csak bizonyos időpontokban lehet végezni.


Ami fontos mondom, hogy ne főútra nézzen és ne játszótérre. Egy közepes forgalmú útra vagy valami zöldre és nyert ügyed van!

2021. jún. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk pont a magas emeleti lakások csendesebbek. Az utca zaja kevésbé hallatszik fel, az utcai dohányzás szaga sem ér fel.
2021. jún. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!