Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi idő az előzetes hitelbí...

Mennyi idő az előzetes hitelbírálat?

Figyelt kérdés
2021. jún. 17. 11:47
 1/5 Mhavas válasza:
100%
Épp hasonló cipőben vagyunk mi is. Kb. 2 óra alatt az ügyintéző meg tudta csinálni az előszűrést. Ezután felírt mindent, amit a legközelebbi alkalomra vinni kell. Ott már kb. 1 óra alatt beadja és utána a többi a központi hitelbírálókon múlik. Nekem volt tavasszal egy személyi kölcsön igénylésem, az kb. 1 hét alatt folyósításra került. Az ingatlan fedezetes hiteleknél kb. 5-6 hét a folyósítás, de gondolom ezt is bankja válogatja.
2021. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Melyik banknál vagytok?

Én hétfőn viszem be a papírokat, a K&H bankot választottuk. Lehetséges, hogy már ott helyben meg is mondják az eredményt?

2021. jún. 17. 11:57
 3/5 Mhavas válasza:
Raiffeisen Bank a jelenlegi. Nekem a lakáshitelem K&H, ott is úgy volt, hogy kb. 98%-ra megmondják már az előbírálatnál, hogy esélyes-e. Természetesen van a bankoknál egy belső rendszer, ami általában a központban működik, de nagy többségnél az előszűrés eredménye be szokott jönni a végleges bírálatnál is.
2021. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon bízom benne, hogy sikerül. Egy osztatlan közös tulajdon másik felét szeretnénk megvásárolni, sajnos nem igazán a legjobb családok nézegetik, a már meglévő házunk értékét is rontaná, ha olyan költözne oda, aki egy szemétdombot csinál a szomszéd házból, így sem a legjobb állapotú. Szerencsére az ügyintéző azt mondja, hogy szinte kizárt, hogy ne kapjuk meg a hitelt, pedig még az előzetes bírálat sem volt meg.

A K&H bankkal meg voltál elégedve egyébként?

2021. jún. 17. 13:25
 5/5 Mhavas válasza:
Két bank ajánlata volt, ami között dilemmáztam, a Raiffeisen és a K&H. A törlesztő részletben volt 2-3.000 Ft-nyi különbség, ezért lett K&H. Gördülékenyen ment az ügyintézés, elégedett voltam.
2021. jún. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!