Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pozitív előzetes hitelbírálat...

Pozitív előzetes hitelbírálat után visszadobhatja a bank hitelkérelmet?

Figyelt kérdés
Jelzálogkölcsönt vettem fel a Budapest Banknál ingatlanra. Az ingatlanon van még egy kevés hitel, amit a tulaj a Fundamentánál vett fel és most vezeti át egy másik ingatlanra. A Budapest Banknál most jelenleg emiatt várnak a hitelszerződésemmel. A kérdés az hogy visszadobhatja-e a bank a hitelt az utolsó pillanatban? Nincs más hitelem,az önerőm több mint a fele az ingatlan árának, amit már kifizettem egyébként a tulajnak. A lakásba közös megegyezéssel már beköltöztem,bútorokat is vettem. Van félnivalóm?
2016. ápr. 9. 06:50
 1/5 anonim ***** válasza:
A bank bármikor vissza adhatja , akár indoklás nélkül is. De minek ez a nagy hitel? Nem hallottál a deviza bukásokról?
2016. ápr. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kicsit elkapkodtad a dolgot. Mi lesz, ha nem tudja a hitelt átvinni sehová a tulaj? Akkor buktad a Budapest Banknál a hitelt és szerintem akkor is, ha hosszú hónapokig nem lesz eredmény.
2016. ápr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xswerdy ***** válasza:
Persze elvileg bármi lehet. Az előzetes hitelbírálatnál az általad megadott adatokkal dolgoznak, még nem kell mindenről igazolást vinned, nem kérdeznek le a KHR-ből, stb. Ha az általad megadott adatok valósak. Nincs plusz hiteled (hitelkártya is számít!), a munkáltató is azt a jövedelmet igazolja... akkor nem valószínű, hogy ne kapnád meg a végén.
2016. ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előzetes hitelbírálatkor volt értékbecslés is? Azon is múlhat a dolog, hogy a bank szerint nem ér annyit az ingatlan, mint szerinted. Bár 50% önerővel azért ennek csekély az esélye.
2016. ápr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Volt értékbecslés és elvileg minden rendben volt.
2016. ápr. 9. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!