Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten melyik kerületek...

Budapesten melyik kerületek jók pályakezdőknek, ha albit akarnak kivenni?

Figyelt kérdés
Nyugis, nem több százezres nagyságrendű albérletben gondolkodunk, viszont nem tudjuk, melyik kerületben lenne jó. Volt aki említette, csak futólag, hogy a 13. kerületet még véletlenül se.
2021. jún. 20. 13:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#8

És olyan munkátok van, amit folyamatosan home office-ban tudtok évek múlva is végezni?

Mert akkor a munka nem játszik, az egésznek a lényege, hogy Budapestre akartok cuccolni.

Ez esetben én a XIV-et mondanám, ott minden van, (lakótelep, kertváros, beljebb vagy kijjebb) lehet keresgélni a pénztárcátok függvényében.

Bár én - tősgyökeres budapestiként - havi egy munkába járásért biztos nem fizetnék senkinek bérleti díjat, semennyit,...de a kérdés nem rólam szól.

2021. jún. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Én fejlesztő vagyok, idén lesz 1 éve hogy a cégnél dolgozom ahol egyébként gyakorlatokra is mentem, hidd el, jól megfizetnek, hiszen az, hogy bemész az épületbe, és elvégzed a munkád, egymástól független dolgok. Másrészt pedig, párom jelenleg részmunkaidőben ügyfélszolgálatis, könyvelő és jövőre fejezi be az egyetemet, ahova szintén nem kell bemenni(szinte soha), mert távoktatás folyik náluk is. Érdekes egyébként, mert az idén sikeresen vizsgázottaknak is postán küldik ki a diplomát / oklevelet, aki oltva van, annak pedig be lehet menni, ha szeretne.


Ezzel csak egy kis betekintést szerettem volna nyújtani nektek.


Egy másik kérdésre válaszolva pedig, azért szeretnénk Pestre költözni, részemről azért, mert nagybátyám ott élt, míg 1 évvel ezelőtt el nem távozott közülünk, párom részéről pedig azért, mert amikor gyerek volt ott éltek, és szeretne visszatérni a gyökerekhez.



Köszönöm a válaszokat! Szép napot nektek!

2021. jún. 21. 09:37
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a preferenciáitok alapján kell keresgélni. Mi az elképzelés? Legyen közel a belvároshoz? Esetleg konkrétan a belvárosban? Legyen csendes? Legyen zöldterület? Milyen típusú lakás jöhet szóba (tégla, panel, régi polgári lakás, stb.)? Van bármilyen pont, aki/ami jó, ha közel van? Mi a keret, amit rászánnátok?


A saját példám, hogy egy kis képet kapj: Én pályakezdőként most a 7. kerület külső részén lakom, és szeretem, de (a mi utcánknál) elég koszos, büdös és vannak fura alakok. Cserébe az itteni nagy belmagasságú régi lakások nagyon bejönnek nekem és jó a Városliget közelsége. Szívesen költöznék a 13. kerület bizonyos részeire, vannak az itteninél jobb, tisztább, élhetőbb környékek, de hasonlóan megfizethető áron (2 fő, 100-130ezer). A 8. kerület körúton kívüli részét én továbbra is elkerülném, vannak rehabilitált részei, de még mindig sok, ahol már az utcán sétálni is demotiváló. (A 7. is igyekszik ezt megközelíteni azért, nem mondom, de én úgy látom ez még mindig frekventáltabb.) A 9. kerület rehabilitált részen lévő, újabb építésű lakásai is tetszenek.

Budán árban és elhelyezkedésben a 11. kerület északi része és esetleg a Széll Kálmán tér környéke jöhet szóba, de azok a lakások, amiket ott látok, általában túl szűkösek, régimódiak. A 7. kerületben sokkal több kicsi, de modern berendezésű/elrendezésű lakást látok. Ha nektek magasabb a büdzsé biztosan más lakások kerülnek a látókörötökbe.

Körúton belülre én személy szerint nem szeretnék költözni, mert az nekem "túl bent" van, de ez a veszély az árkategória miatt nem is fenyeget. A Hungária körút vonalán kívülre pedig azért nem szeretnék költözni, mert most élvezem a belváros közelségét, amíg még nem telepedek le.

2021. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Körúton belülre én személy szerint nem szeretnék költözni, mert az nekem "túl bent" van, de ez a veszély az árkategória miatt nem is fenyeget."


Most bízunk meg közvetítőt, aki azt mondta, most adott ki 2 szobás lakást az Ó utcában 120-ért és a mienket is 120-ra árazta be.

Azt mondja, nem lehet többért kiadni.

Ez a legolcsóbb, amit találtam liftes, magasemeleti, utcai nézetű lakást a kerületünkben, 3 hónapja hirdetik:

[link]

És teljesen felszerelt, és a net díja is benne van.


Szóval kifejezetten lent vannak az árak.

2021. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14: külsőbb kerületekben még olcsóbb, mindenhol lent vannak az árak.

Ha otthonról dolgoztok mindketten, mindenképp valami kifejezetten csendes, zöldövezeti lakást keressetek, ahol meg tudjátok oldani kényelmesen az elkülönítést.

Gyakorlatilag egyetlen infrastrukturalis szempont, hogy normális bolt legyen a közelben. Tömegközlekedés mindenhol van, ha sokszor használjátok azt érdemes jobban megnézni, nagyon változó a járatsűrűség, meg a menetidő is. Csak egy példa: a 22. tétényi hegyvidékről 15-20 perc alatt bent van a busz a metrónál, ahonnan már csak 10 perc a belváros, de pl a 3. kerület zöldövezeti tömegközlekedése elég tróger, nagyjából, inkább 45 perc mire beküzdöd magad valami metróig.

De a pesti oldalon is ugyanez van, van ahonnan 50 percig főhetsz a buszon mire az Örs vezér terét eléred.

2021. jún. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Buda, XI. kerület. Bár nem olcsók az albérletek de középkategóriában már lehet találni. Tiszta, rendezett, levegős. A tömegközlekedés kiváló,parkolási lehetőségek is vannak.
2021. jún. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#14

Ez elgondolkodtató, köszi az infót. Nem pontosan fogalmaztam, minimum 1,5 szobás lakást keresünk, így konkrétan a linkelt nem jönne szóba. Amikor és amiket én néztem, azok jellemzően nem annyira bent helyezkedtek el, kintebb sokkal több lehetőség volt.

2021. jún. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!