Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elővásárlási jog! Ha elővásárl...

Elővásárlási jog! Ha elővásárlási jogunk van, de csak hitelre tudnánk megvenni a házat, a másik vevő jelölt készpénzre vásárolná meg (így hamarabb tudna fizetni), akkor elbukjuk a házat?

Figyelt kérdés
2021. jún. 20. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Nem. Ha elővásárlási jogotok van, és meg akarjátok venni, akkor tök mindegy milyen forrásból. Csak akkor adhatja el másnak, ha irásban ti lemondtok az elővásárlási jogotokról.
2021. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

"Csak akkor adhatja el másnak, ha irásban ti lemondtok az elővásárlási jogotokról."


Ez nem igaz. Amikor az eladó megtalálta a vevőjelöltet, és vele megegyezett, akkor ugyanolyan feltételekkel kell felajánlania az elővásárlási joggal rendelkezőnek. Ez eladási ajánlattételnek minősül. Ha a kérdező nem él ezzel a jogával a megadott határidőig (tehát nem köt szerződést az eladóval) akkor a piaci vevő kapja az ingatlant. Tehát nem kell külön lemondani, az is elég ha a kérdező "nem csinál semmit" amikor tájékoztatjá az eladó a vételi ajánlatról.


A kérdésre egyébként az a válasz, hogy igen, elbukhatjátok. A törvény úgy rendelekzik, hogy az elővásárlási joggal rendelkező "ugyanolyan feltételekkel" veheti meg az ingatlant (ha szeretné) mint a piaci vevőjelölt. Ahhoz az eladónak semmi köze hogy ti honnan szerzitek a pénzt, ahhoz viszont igen, hogy mikor fizettek.

Ha a piaci vevőtől az eladó úgy kapott vételi ajánlatot, hogy a szerződéskötéstől számítva egy héten belül fizet, akkor ez vonatkozik rátok is. Tehát onnan számítva, hogy ez eladó közli a kapott ajánlatot van egy határidő (általában 30 nap) amíg dönthettek hogy UGYANOLYAN FELTÉTELEKKEL szertnétek-e ti megvásárolni. Ha megkötitek a szerződést, akkor utána a fizetésre az a határidő vonatkozik, amit a vevőjelölttől kapott ajánlatban szerepel, ha csak külön nem egyeztek meg máshogy az eladóval.

2021. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Rosszul tudod első.


Törvény szerint ugyanazt a szerződést kell a hiteles elővásárlónak is aláírnia, mint a kp vevőnek (nyilván a személyes adatok változnak csak). X napos fizetési határidő van a szerződésben akkor hitelesként buktátok is az ingatlant. Másrészt a bank sem fogadja el azt a szerződést. A foglalót is bukjátok.

2021. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
16%

Oké, abban tévedtem, hogy az adásveteliben foglalt határidöig kell fizetni. A határidőtöl függ, hogy hitelt tudnak e addig felvenni. Mivel normál adásvetelit kötnek az elővásárlási jog jogusultjával,mint vevővel, a bank befogadja a szerződést hitelbirálathoz.

Ha nem fogadja el az ajánlatot az evjogosult, akkor vagy az adott határidőig nem válaszol, vagy irásban mond le.

Attól hogy az egyik kpés a masik hiteles, még nem egyértelműen bukó. Meg kell nézni mi a fizetési határidő.

2021. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
Elővásárlási jogos házban hitellel nem is lehet venni csak mondom , nagyon kevés bank ad rá hitelt.
2021. jún. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
nincs már elővásárlási jog. Aki többet fizet, és azonnal, azé az ingatlan.
2021. jún. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
#6: Te ezt végiggondoltad, hogy mit beszélsz? Minek ír ide aki ennyire tudatlan?
2021. jún. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sok hozzáértő összegyűlt, akkor megkérdezem itt.

Azt szabályozza a törvény, hogy mikor van elővásárlási jog és mikor nem lehet?

Pl. egy társasházi lakásnál az alapító okirat rendelkezik róla? Kertes ház/telek esetében?

2021. jún. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

5! Ezt hogy érted? Miért nem?

2021. jún. 20. 19:37
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
#9: Az 5-ös nem mond igazat, ne foglakozz vele. Az elővásárlás (azt leszámítva, hogy az eladó köteles azonos feltételekkel az ev joggal rendelkezőnek ajánlatot tenni) egy közönséges adávétel, az elővásárlási jog egyedül a vevő személyét érinti, a fizetési feltételeket és minden mást a konkrét szerződés határozza meg. Így elvileg semmi akadálya nincs a hiteles vásárlásnak. Az más kérdés, hogy bizonyos esetekben (tehát nem minden esetben!!!) a fizetés határideje miatt gyakorlatban nehezen kivitelezhető a hitel folyósítása határidőre.
2021. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!