Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kérhetnék egy kis segítséget?

Kérhetnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok kérnék egy kis segítséget...

Folyamatos árverések között találtunk egy ingatlant ami tetszene, voltam bent a végrehajtói irodában ott veszelyhelyzetre hivatkozva azt az információt adták hogy szeptember október környékén tudnánk licitálni a házra. Viszont tulajjal beszéltünk ő szeretné nekünk el adni kikiáltási árban meg is vennénk tőlük csak az a baj hogy több az adósság rajta, mint az ár amennyiben megegyeztünk .. Veszelyhelyzet alatt is meg lehet venni tulajdonostól? Illetve meg oldható az, hogy kevesebb áron vegyük meg mint maga az összes tartozás ?


2021. jún. 20. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Mint tulajdonos nem adhatja el, ha vegrehajtas alatt van. Ettol fuggetlenul kikialtasi aron megveheted az ingatlant fuggetlen a tartozas mennyisegetol.
2021. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat, hogy árverésen kívül meg lehet vásárolni a tulajdonos es a végrehajtást kérő bele eggyezésével csak valamilyen nyilatkozatot kell ki tölteni. A mi esetünkben a kikiáltási ár alacsonyabb mint a tartozás nem tudom hogy a bank így milyen úton módon egyezne bele vagy hogy a kamatokat ez esetben el engedné-e.
2021. jún. 20. 18:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Már a múltkor ugyanígy kiírtad ezt a kérdést, akkor azt mondtad, bemész a végrehajtó irodába és megkérdezed.

Ezek szerint nem tetted meg.

2021. jún. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

A kikialtasi ar az az ingatlan becserteke.

Fuggetlen meg mindig a tartozastol.

Soknal van pl minimalar ami a kikialtasi osszeg kb 50%-a.

Ha valakinek van 30m tartozasa, az ingatlana csak 20at er, nem tudja es nem is adhatja el 30ert.

2021. jún. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de én nem írtam ezt a kérdést.

A kérdésben feltüntettem, hogy voltam végrehajtói irodában de nem voltak valami segítőkészek annyit mondtak h veszelyhelyzet alatt nem lehet licitálni. Ez rendbenvan meg értettem.Viszont arra lennék kíváncsi, hogy licitálgatás nélkül hogyan tudom megvásárolni veszelyhelyzet alatt az ingatlant.Mi ennek a folyamata hova kell mennem kihez kell mennem milyen papírok kellenek hozzá stb..

2021. jún. 20. 19:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a vegrehajtot nem tudod kihagyni/megkerulni.

Esetleg az ados keresse meg a vegrehajtast kerot, hogy eltudna adni elobb az ingatlant, kikialtasi aron.

Igy ok elobb penzukhoz jutnak. Te meg nekik fizeted a penzt.

2021. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
A bank nem fog belemenni abba hogy a tartozásnál alacsonyabb áron menjen el az ingatlan.
2021. jún. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Voltam ilyen helyzetben.

A végrehajtóval kell egyezkedni. Hivatalos levélben.

Nekem nem jött össze mert több volt a tartozás, mint a kikialtasi ár.

Végül árverésen vettem meg, kikialtasi áron.

2021. jún. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Azért nem mentek bele (nem a végrehajtó, Ő korrekt volt, hanem a végrehajtast kérő), mert a becsértéknél nagyobb tartozás miatt a végrehajtást kérő bízott benne, hogy majd az árverésen több folyik be.

Sima hivatalos levél volt, erre nincs formanyomtatvány.

Megírtuk kik-mik vagyunk, mit szeretnénk, mennyiért.

Ennyi.

2021. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Illetve meg oldható az, hogy kevesebb áron vegyük meg mint maga az összes tartozás ?"


Persze. A tulaj tartozik, nem te.

2021. júl. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!