Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van értelme Magyarországon...

Van értelme Magyarországon házat vennem ,ha külföldön dolgozom? Egyelőre nem élnék ott végleg, mert a magyar fizetés kevés.

Figyelt kérdés
Hitelt ebből a fizetésből lrydnam csak fizetni, de itt albérletben élek ami szintén fizetnivaló. Azért ott nézek házat, mert itt drágábbak és 35 leszek , így is 10-20 év a törlesztő. Félresikerült párkapcsolatok után nem vágyom közös házra senkivel.
2021. júl. 7. 07:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha azt se tudod, hogy hazajössz-e és mikor akkor nem. Max ha ki tudod adni albérletbe min. annyiért mint a törlesztőrészlet.
2021. júl. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Házat akkor érdemes venni, ha használod. Ha üresen áll, akkor romlik az állaga, ha kiadod, akkor jó esetben tönkreteszi a bérlö, a renoválás meg még fél ház ára.
2021. júl. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Amikor nem dolgozom ott lennék.

Minél előbb szeretnék saját házat, nem albérletet fizetni a semmibe.

2021. júl. 7. 07:58
 4/15 anonim ***** válasza:
De akkor ott kéne házat venned, ahol dolgozol. Vagy ott kéne dolgoznod, ahol házat veszel. Ha külföldön dolgozol ésvitthon vestel házat, attól még a bérleti díjat fizetned kell külföldön, hiszen laknod kell vhol ott is. Döntsd el mit akarsz: maradsz külföldön a jó fizuval, de akkor ott veszel fel hitelt és veszel házat (ebben az esetben bérleti díj helyett a saját házad törlesztőjét fizetnéd, és költözhetnél egyből oda az albiból), vagy hazajössz hazai fizukért és itthon veszel házat. Annak semmi értelme, hogy vegyél egy házat, ami csak üresen fog állni. Ha nem akarsz albi díjat fizetni, akkor be kell költöznöd a saját házadba. De döntsd el mit akarsz, hol akarsz élni.
2021. júl. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre ne vegyél. Ha ki tudnád adni, OK, de ha hazajössz, megint csak nincs hol laknod.
2021. júl. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Igen. Én 8 évet éltem kint Angliában és utána kb 35 millió forinttal jöttem haza, amiből el tudtam kezdeni az itthoni életem. Jutott belőle ingatlanra és másra is bőven. (Nem most volt, hanem jó néhány éve, amikor még lentebb voltak az ingatlan árak és ugyanez a pénz többet ért.)


Mindig is Magyarországon képzeltem el az életem, de kellett a külföldi kitérő, hogy tőkét tudjak gyűjteni. Ami munkáért Angliában volt kicsivel 1 millió forint feletti fizetésem, ugyanazért itthon max 250 ezret kaptam volna.

2021. júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7-es: a te helyzeted más volt, a kérdezö az idö alattra akarna házat venni, miközben még külföldön él, nem pedig amikor már visszaköltözött!
2021. júl. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja akkor felesleges. Most azért minek vennél ingatlant egy másik országban, csak hogy legyen? Gondolom kiadni sem tervezed. Csak állna benne a pénzed értelmetlenül.
2021. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Itt ezen a településen nem szeretnék lakást vásárolni,csak ez a munkahely tart vissza ,hogy elköltözzek. Előzőleg szezonos vendéglátásokban voltam, itt 1 éve vagyok és éves munka. Hitelt is évesre adnak, ezért gondoltam, hogy mielőbb lakás kell. Itt csak vendéglátás van ,ami szezonos és a jelenlegi munkahelyem, ami egyelőre fizetés szempontjából és egészségügyileg is jó, mert előző munkák által maradandó és későbbiekben súlyosbodó problémám lett. Itt hideg van és havas ,én meg melegebb részre szeretnék menni. Ebben az országban szívesebben maradnék, de nem ezen a környéken, hanem kb 50 km-rel arrébb.
2021. júl. 7. 16:32
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha ott akarsz maradni, akkor meg minek ház MO-on????
2021. júl. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!