Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel lakást szeretnénk venni...

Kovacsildiko62 kérdése:

Panel lakást szeretnénk venni Budapesten, vidékiek vagyunk. Ár alapján a III. IV. X. XV. XVI. XVII. XIV. XX. kerületekben keresgélünk. Elsősorban biztonságos, csendes környéket keresünk. Helyismerettel rendelkezők véleményét szívesen meghallgatnám?

Figyelt kérdés

2021. júl. 8. 19:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%
A x.be ne menj.Igaz nincs itt,de én a xxi.et ajánlom.(csepel).
2021. júl. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!


Igyekszem kielégítő választ adni de egy nagyon nehéz kérdést tettél fel.


Először is írtad, hogy vidékiek vagytok, ha jól értem kevés helyismerettel.


Ez egyfelől jó mert nincsenek előítéleteid, vagy elfogultságaid másfelől nem jó mert nagyon fontos, hogy ismerjük az adott kerület, vagy kerületrész sajátosságait.


Budapest egy iszonyatosan vegyes hely, a kerületek is, a kerületrészek, a lakótelepek, már egy egy ház között is hatalmas különbségek tudnak lenni tehát nagyon nehéz lesz válaszolni.


De megpróbálom a lehetetlent :).


Sajnos nem ismerjük részleteiben a feltételeiteket de azt igen, hogy csendes, biztonságos helyet kerestek.

Nos a csendest teljesen garantálni nem lehet, itt a legfontosabb a ház tájolása hogy parkra, kertre, vagy egy gyér forgalmú utcára nézzen.


Én kezdem azokkal a kerületekkel amiket én nem javasolnék személy szerint és leírom miért.


XVI, XVII: ez két nagyon szép, nagy kerület sok zölddel, nagyon elegáns részeik vannak. Egy a baj ezek elég messze vannak a várostól. Igaz ha nektek mondjuk kelet-pest a mozgástér, akkor jók lehetnek. A XVII-nek nagy előnye az ára, de a repülők zaja hatalmas hátrány ott. A XVI-ban pedig csak 1-2 kis lakótelep van, a Centenáriumi, viszont azok lift nélküli négyemeletesek, ezzel számolni kell, én lift nélkülit nem vennék.


XV, X, XX: ezek a kerületek munkáskerületek. Nem javasolnám őket jó szívvel. Mindháromnak vannak jó részei nyilván, a X. pl hatalmas kerület tehát vannak korrekt részei, de vannak nagyon elhanyagolt részei és látom nektek fontos a közbiztonság, gondolom a lakóközösség is ezáltal. A XX-at semmiképpen nem javaslom ilyen szempontból, sajnos az egy nagyon szegény kerület. A XV-nek van jó része megint csak de a lakótelepi része nagyon barátságtalan, ezért nem javasolnám, igaz állítólag fejlődött azért, de ha körbesétáltok látni fogjátok, hogy nem az igazi + ez is kintebb van, igaz elég jó a közlekedés onnan.


A leírtak közül amik jók azok a maradék három. Ezekről egyesével.


XIV: csak úgy ismerik, hogy 'Zugló', ez egy drágább kerület, mert közelebb van a belvároshoz. Ez az egyik nagy előnye talán az egyedüli. Az Örs vezér tere a csomópontja, egy nagyon vegyes rész, én maximum a közelség miatt javasolnám ezt de nem egy túl jó hely, túl közel van a bajos 8 és 10. kerületi részekhez ezért ide is átszűrődött a közbiztonság jelentős romlása.


IV: a felsoroltak közül ez lenne a 2. befutó szerintem. Ennek van egy nagyon szép része a külső részén, Káposztásmegyer-Megyer-Izzó lakótelepek, ezek tényleg kellemesek. Viszont messze vannak. Az Újpest belső részei elég vegyesek, itt nem vagyok jártas, előnye, hogy jó a közlekedés, hátránya, hogy vegyes a lakóközösség és akkor azt hiszem mindent elmondtam.


De hát akkor a véleményem szerint a nyertes a III. kerület. Ezt kellene belőni. Én itt lakom de nem vagyok elfogult, mert tényleg ez a legjobb ha szavazást indítanál is ez jönne ki.

Tudni kell, hogy ez egy hatalmas kerület és árakban is hatalmas különbségek vannak. Békásmegyer rengeteget fejlődött de kb. 10%-kkal olcsóbb mint belső Óbuda.

Ha a III. kerület mellett döntenétek akkor tudnék további tanácsot adni, hogy hol érdemes mert én most vettem itt lakást és rokonok is laknak itt.


Ez a legjobb választás a fentiek közül. Egyértelműen.

2021. júl. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%
X.ker Újhegyi lakótelep, Óhegy ezeket nézzétek meg.
2021. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
32%
13-as ne küldd már el őket egészen a gettóba.
2021. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14 te ott laksz?
2021. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
73%
#13 én ott laktam,sz@r egy hely.Amugy a legjobb lenne nekik inkább pesthez közel,pl.üllő,vecsés,gyömrő.Inkább mint pestnek bármelyik kerülete.
2021. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
27%

Hát k-ra n em utolsók. Mit javasolgatjátok a legrosszabb kerületeket.


16, 17 az oké, csak messze.

De a III a favorit.

2021. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!