Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeretném eladni a hazamat,...

Szeretném eladni a hazamat, van erre lehetőség ingatlanosnal?

Figyelt kérdés
előtte felmeretnem vele, hogy mennyit ér, egyenlőre csak érdeklődés, hogy tudjam milyen árban kereshetek másikat. Ez lehet, hogy csak pár hónap múlva kezdődne. (tudom, hogy valtozhat a piac 1nap alatt is) Így is kijonne ingatlanos megnezni, hogy nem azonnal hirdetheti meg?

2021. júl. 8. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Mindenről lehet beszélni.

Pl. lehet, hogy segítene neked keresni olyat, amilyet helyette szeretnél. Már csak azért is, mert akkor a tiédet is hirdetheti, tehát érdekelt lenne ebben. Legföljebb arra akar garanciát, hogy utána ne a konkurenciánál hirdesd meg az ingatlanodat.

2021. júl. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos kijonne, ugyanis oriasit kaszal minden eladason, szoval kb semmit se kockaztat.


Ha viszont nem vagy teljesen retardalt te is ki tudod talalni mennyit er a hazad, ha megnezed a hasonlo hirdetesket a kornyeken.


Ingatlan erteketol fuggoen akar tobb millio forintrol is lemondasz amikor ingatlanossal adod el a hazad.

2021. júl. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem fogadnék ingatlanost. Feladja a hirdetést ugyanúgy ahogy te is fel tudod adni és várja a sült galambot. Mi amikor eladtuk a lakást, nézelődtünk hogy hasonló kaliberű lakások mennyibe kerülnek és az alapján áraztuk be, meghirdettük, jöttek érdeklődni aztán a többi ment magától és a vevő hozta az ügyvédet is. Teljesen simán lezajlott, eszem ágában sem volt több száz ezret vagy milliót kifizetni egy ingatlanosnak azért, hogy feladja a hirdetést.
2021. júl. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ha még benne laksz fölösleges. Akkor fogadnék egyedül ingatlanost, ha más városban laknék, nem tudnék bejárni mutogatni a lakást, vagy egyéb okból nem lenne rá időm és tényleg másnak kéne intéznie. De azt sose értettem, hogy miért fogad valaki ingatlanost, ha utána ott toporog lakás bemutatáskor az ingatlanos mellett. Akkor már édesmindegy ki a hirdető.


Az árát te is be tudod lőni, kiindulási pontnak használhatod a statisztikai adatokat, hogy azonos környékén mennyi az átlagos nm ár, illetve reálisan gondold végig milyen állapotban van, mit adsz hozzá (pl bútor, bármi marad e ami értéket képviselhet), és az alapján döntsd el, mi az amit szívesen kapnál érte.


Én egyébként valószínűleg belőnék egy minimális összeget, ami alatt akkor se adnám, ha nincs vevője, és arra rászámolnék egy pluszt, azzal hirdetném meg, hogyha alkudnak akkor is a kívánt összeget kapjam.

2021. júl. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha szegényebb akarsz lenni pár millióval, akkor csináld. Ezt mindenki maga dönti el.

Én letojnám az ingatlanost, sőt ne is keressenek. Az ingatlant legelőször rendbe kell hozatni, mindent megjavítani, kijavítani a festést, rendet tenni és egy nagytakarítást csinálni. Ez az alap, enélkül az ingatlanos sem tud rajtad segíteni.

Megnézni homestageing-es videókat, hogyan kell szépen kicsinosítani, minden személyes tárgyat elpakolni a szekrénybe (díjak, családi fényképek, saját hobbis cuccok stb.) Hogy más is érezze vonzónak a lakást, ha meglátja a te tárgyaidat, akkor tudat alatt sem fog kelleni neki, mert máshoz köti az ingatlant, mint a kutyáknál a körbepisilés.

Ezután normális fényviszonyok mellett, egy normális géppel körbefotózni. Kitalálni egy vonzó leírást, de minden szava legyen igaz! Szétnézni portálokon, hogy mennyi a valós ár, kicsit mindenki túlárazva teszi fel, hogy legyen miből lealkudni. Vagy felteszed picit ár alatt, de odaírod, hogy fix ár, nincs alku.

Megcsinálod a hirdetést az ingatlan.com-on, sőt elő is fizetsz, hogy sok képet felrakhass, ez alap és várod a telefonokat.

Amikor eljönnek, akkor minimum olyan szépen találják a lakást, mint a fotókon, ne okozzon csalódást!

Minden ingatlannak létezik olyan ára, hogy 1 nap, 1 hét, 1 hónap vagy több év alatt veszik meg.

2021. júl. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!