Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van itt olyan aki az első...

Van itt olyan aki az első lakását eleve befektetésnek vette és bérelt tovább mellette? (Vagy olyan aki jelenleg dilemmában van, hogy saját részre vagy inkább kiadásra vegyen?)

Figyelt kérdés
Nem rossz érzés úgy megvenni életed első lakását, hogy aztán nem is te használod? Nem túl sok stressz, hogy folyton bérlőd legyen különben mínuszban maradsz? Lehet hülye kérdés, de lehet csak én nem vagyok az a fajta ember akinek ez való. (Nem vagyok egy dörzsölt típus amúgy sem)

2021. júl. 15. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Magyarorszagon ez nem jo uzlet de Amerikaban beszeltem olyannal aki az elso hazat kiadta berbe es kesobb evek mulva eladta.

En ugy tervezem hogy kiadom a hazam ha lesz penzem masikra, most nem adnam ki mert amennyi hasznom lenne belole azt egy lakas berlese el is vinne. Nincs igy ertelme.

2021. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Én csak egy Kőbányai panelt tudtam venni a pénzemből. Gondolkoztam rajta, hogy maradok XI. kerületben mert azért nem egy kategória a kettő.


Nyilván Kőbányán nem a legjobb befektetés az ilyesmi mert nem a legjobb réteg keres ott albérletet.


De simán volt eszembe az is, hogy veszek valami kis lyukat 13. kerületben metró közelben amit megcsináltatok de aztán ugrott az ötlet. Ha nincs Covid szerintem vállalható lett volna.


Igazából az ilyesmi akkor éri meg, ha nem hitellel vásárolsz.


Aztán hogy mennyire lenne stresszes nem tudom. Mos h azt nézem, hogy jelenleg az albérlettel minden hónapban csak mínuszban vagyok akkor attól bármi jobb lenne anyagi szempontból.

2021. júl. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, én is számolgattam, de a legjobb esetben is max 30K pluszban jönnék ki havonta, az meg nem sok. Én sem tudok jó lokáción nagy lakást venni.
2021. júl. 15. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül csak anyagi szempontból kell gondolkozni.


Albérletet bárhol választhatsz, és még ha nullára is jössz ki, nem vagy helyhez kötve.


Olyan szempontból is lehet értelme, hogy a bérleti djjal nullára jössz ki, de attól még van egy lakásod aminek az évek alatt nő az értéke.

2021. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az egyetemvárosomban tudtam egy 2 szobás lakást venni 20 millióért, amiből Pesten semmi értelmeset nem lehet venni. Viszont munka miatt Pestre költöztem és ezért a vidéki lakásomat kiadom, mert még egyszer Pesten az árából (és más egyéb pénzemből még) nem tudnék lakást venni. A pesti lakhatás így majdnem (de nem teljesen) kijön nullára.
2021. júl. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Ez nem biznisz a mai lakásárakkal.

Veszel egy garzont 25 milláért, kiadod évi nettó 1 millióért.

Mire kifizeted a hitelt, az 25-30 év, ha van folyamatosan bérlőd.

Ha nincs folyamatosan, akkor 35 év....

2021. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mire kifizeted a hitelt, az 25-30 év, ha van folyamatosan bérlőd."


Nyilván hitelből nem különösebben éri meg.


De azt tegyük hozzá ez nem jelenti azt, hogy a bérlővel kell visszafizettesd a teljes hitelt. Ha 5-6 évre kiadod azzal is nyertél valamennyit és addig is tudsz gyűjteni.

2021. júl. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!