Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 2009-ben örököltem 0, 09...

2009-ben örököltem 0, 09 hektár osztatlan közös tulajdonú külter. Szántót, amit egy mg-i cég bérelt és művelt eddig. Most megvásárolná az egyik tul. Társ, aki főállású mg-i vállalkozó is. Meg kell-e hírdetnem az eladást? Kell-e adózni a bevétel után?

Figyelt kérdés
Milyen teendőim vannak, ha létrejön az eladás?
2018. febr. 27. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A meghirdetésről a földhivatalt kérdezd, mert ez nem zárt kert.

Az adózásról meg a NAV-ot, mielőtt itt 82-en, 82 félét "jogászkodunk" neked

2018. febr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Neked egy teendőd van: az ügyvédnél aláírni a szerződést. Minden mást ő csinál.

Tehát, a vevő intézi az ügyvéddel a dolgokat. Főleg, ha több eladó is lesz, akkor egyértelműen a vevő szokta csinálni.

Ha megbeszéltetek mindent, és kész a szerződés, akkor aláírod, ezzel részedről kész a dolog.

Az ügyvéd majd intézi a kifüggesztést (ha szükséges egyáltalán).

Alapból úgy megy, hogy a kifüggesztik az eladást, és ha jelentkezik olyan, aki az elővásárlási ranglétrán előbb áll, mint a vevőjelölt, akkor ugyanolyan feltételekkel ő veheti meg a földet.

De mivel senki nem áll előbb a ranglétrán, mint egy mezőgazdász tulajdonostárs, ezért nem vagyok biztos benne, hogy ilyen esetben is ki kell függeszteni. De ez neked mindegy is, mert úgysem neked kell intézni. Neked, mint írtam, kizárólag annyi dolgod van, hogy átolvasod és aláírod a szerződést, amit eléd tesznek.


5 évnél régebben szerzett ingatlan esetén nem kell adózni.

2018. febr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. márc. 1. 17:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ki kell függeszteni.
2018. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Új földtörvényben benne van (előző vagyok, van földünk)
2018. márc. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!