Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Rét, mező, azaz nem művelt...

Rét, mező, azaz nem művelt terület (egy falu legszélső háza "közeli" terület) átminősítése hogyan zajlik (kis részben beépíthető) területté? Illetve mennyiért szokták ezeket átminősíteni?

Figyelt kérdés
Számunkra fontos, ezért hálásan köszönöm a segítséget az átminősíttetés folyamatához!

2021. júl. 23. 21:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Tiétek a terület vagy csak meg akarjátok venni?
2021. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Már a miénk a 21.500 nm-es terület. Erre a fentebb írt ehhez képest elhanyagolhatóan kis 400 nm-es beépítés szinte észrevehetetlen. Tényleg nem hinném, hogy ennyire apró rész hasznossá tétele miért képezne (tényekkel megindokolható, nem egy holmi "csak"-kal elintézett) akadályt bárkinek is.
2021. júl. 26. 16:41
 13/24 anonim ***** válasza:

12. Ezcnem szemelyes ügy! Van többeves települesfejlesztesi terv, nem lehet barhol bármit módos8tgatni, engedelyezni...


Amint belterületbe vonják, az önkormányzst ak ellátási kötelezettsege keletkezik. Közművek, út stb stb

2021. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Ezt kérdem (akkor), hogy minek kell megfelelni, hogy belterületté nyilváníthassák? Vagy legalább tanyává? Már ez is előrelépés lenne.
2021. júl. 26. 17:46
 15/24 anonim ***** válasza:

Csak a helyi önkormányzatnál tudják neked megmondani!

A helyi RRT-nek megfelelően.

2021. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Miért nem? A terület a kutyának sem kellett eddig sem. Nem értem mi lehet(ne) egyáltalán a gond egy semmire sem jó réttel?!"


Azért mert ez nem így működik, hogy semmire sem jó, akkor mehet.... Ennek komoly jogszabályi háttere van.

2021. júl. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

#16: pontosan!


Nem is értem, hogyan gondolják egyesek, hogy szíre-szóra átminősítenek területeket, mert neki oda szottyan kedve építkezni...

2021. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

De kis kedves vagy embertársaiddal tizenhetes...


Ja, nem!


"Mert neki oda szottyan kedve építkezni."


Mégis MIÉRT NE(?!) építkezhetne bárki oda, ahova akarna?! Miért nem lehet a másikat békén hagyni, miért kell idegeneknek mindenbe beleszólni?


Direkt írtam, hogy évek óta senki nem csinál ott semmit. Direkt írtam, hogy a fákat nem hogy békén hagyjuk, de még terészethű szép kertet is ki fogunk idővel alakítani, tehát nem elhanyagoltságában hagyjuk meg, hanem még természetbaráttá is tesszük, még inkább fásítjuk, növényesítjük. Jót akarunk tenni, gondozni, óvni fogjuk, nem csak építkezni - egy évek óta magára hagyott üres földdel!


De persze ez neked úgy látod most a legnagyobb bajod.....

2021. júl. 27. 12:11
 19/24 anonim ***** válasza:

18: neked elmentek otthonról...????


Mi az, hogy miért ne építkezhetne bárhová bárki....?????


Szerinted véletlenül említettem az RRT-t??? (részletes rendezési terv)


Fájdalmasan fogalmad nincs semmiről, csak hajtogatod a magad igazát...

Menj be az önkormányzathoz, és fogadd a "pofonokat".


Nem úgy fognak táncolni, ahogy te a nótát fújod!

2021. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

"Nem úgy fognak táncolni, ahogy te a nótát fújod!"


Éppen EZT magyaráztam neked, de te csak kötöd az ebedet a karódhoz!!


Mégis minek írok ide akármit is, ha nem hajlandóak még értelmezni sem azt?!


Hogy "talán" (...) nagyon nem beszélek hülyeséget, talán (...) van abban valamit amit írok, talán (.....) lehetne ezt máshogy is csinálni?


Én felfogtam amit írtál - de te miért nem vagy hajlandó értelmezni, amit a MÁSIK (méghozzá megfontolandót!!) javasol?

2021. júl. 27. 12:21
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!