Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mikor fognak...

Szerintetek mikor fognak lejebb menni az ingatlan árak?

Figyelt kérdés
Ahol élek,jelenleg 30 millió alatt lakóképes házat nem lehet kapni.Nemrég láttam,hogy egy 37nm-es lakást 17 millióért adtak el. 5-6 éve,egy átlagos családi ház,amire kell költeni,de bőven beköltözhető kategória,15-25 millió forint volt.Egy 60-70 nm-es lakás 15 millió kb.Jelenleg van 20 millió forintom,de nem szeretnék még 20 hitelt felvenni.Vagy egy kisebb,80-100 nm-es kertes házat szeretnék venni,vagy egy 60-70nm-es lakást.Hitelt nem nagyon szeretnék felvenni,max 5-10 milliót. Szerintetek az elkövetkezendő kb 5 évben fognak lejjebb menni az ingatlan árak? kb 25 millióból(addig megpróbálok még 5 milliót gyűjteni) tudok venni majd egy normális kisebb kertes házat,vagy egy közepes méretű lakást?

2021. júl. 25. 17:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, ezt szerintem még a szakértők sem tudják mert függ a kormányzati intézkedésektől meg a gazdaság alakulásától ami nem nagyon kiszámítható.Pl. ez a CSOK meg babaváró hitel is belezavart a dologba, felmentek az építőanyagok árai,stb.,a covid miatt lassult a gazdaság, gazdaság élinkítő programokról beszélnek, szerintem megjósolhatatlan mi lesz.Amúgy tényleg vicc árak vannak, én lakásokat nézegetek inkább de van ahol majdnem duplájára nőttek a lakások árai.Olyan városokban ahol tényleg semmi értelmes munkalehetőség nincs, hanem ingázhatsz minimum 40+km-ert ha nem találsz helyben munkát.Amúgy az inflációval is számolj ilyen időtávon.
2021. júl. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%
abban a pillanatban ahogy a kereslet csökken.
2021. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Nagyjából soha
2021. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem hinném. Ha lejjebb is megy valamennyire, a te pénzed is romlani fog ezzel párhuzamosan, szóval ugyanott leszel, mint most.
2021. júl. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Jelenleg mindennek az ára emelkedik. Az infláció 10 éve nem látott magasságokban van. A pénted is kecesebbet fog érni 5 év múlva, mint ma. Annak örülj, ha 5 év múlva kapsz ugyanakkora lakást 25 misiért, mint amekkorát ma 20 misiért. Én a helyedben vennék egy akkora lakást ennyi pénzből, amekkora telik. És gyűjtögetnék tovább. A lakásod 5 év múlva is ehy lakás árát fogja érni. A pénz kevesebbet fog érni
2021. júl. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%
nem fog lejjebb menni. ha sokáig hagyod állni a 20 milládat, akkor pár év múlva egy fél lakást se fogsz tudni belőle, így számolj.
2021. júl. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

4-5.


De a meglévő spórolt pénzét az embernek nem kötelező egy bankszámlán rohasztania 0% kamattal. (Bár tudom sajnos sok nagyeszű ezt csinálja.) Már ha csak a sokak által szidott és gagyinak tartott állampapírba teszi, az is legalább nagyjából úgy ahogy megtartja a pénze értékét és pillanatok alatt elintézhető. 5 év alatt a 20 millió 25,5 millió lesz neki állampapírban.

2021. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

Nézd meg bárminek az árát az elmúlt 30 évben.

Ment bármi lentebb? Na ugye.


Persze, lehet várni a csodát, hogy hirtelen minden lakás ára a fele lesz és majd jól bevásárol magának mindenki. De akkor ott már nagy bajok lesznek.


Viszont a pénz önmagában egyértelműen kevesebbet fog érni.

2021. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
Sztem evvel a kormányzattal sosem. Nagyon kedves hazai ágazat nekik az építőipar ès öntik bele a pénzt. Lásd ismét borús volt a hangulat az anyagár emelkedések miatt de ismét rátoltak 100 milliárdokat kamattámogatott zöld és rozsda övezeti hitelekre. Folyamatosan fűtik a piacot, nincs olyan év, hogy nincs olyan intezkedesuk amivel ne az ingatlanpiacot tolnák.
2021. júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%

És egyébként ha pár "ösztönző" kiesne a képből máris nem lenne itt száguldás, gyorsan beesne a kereslet.


Persze nem azt akarja az ember, hogy földbe álljon az egész, de egy egészséges határon túlszaladt ez az egész.

"A nagy támogatások" nélkül zéró esélye van egy fiatalnak bármire is, még 300-400 ezres fizetéssel is.


Egy 50 éves 30 milliós panelra 10 millió önrésze legyen meg vegyen fel 20 millió hitelt? Agyrém!

2021. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!