Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Most vettünk egy házat,jövőhét...

Most vettünk egy házat,jövőhéten írjuk az adás vételit.Közölte az ingatlanos,hogy az ő ügyvédjuk jön,és nekünk kell fizetni?

Figyelt kérdés
Mi van ha van saját ügyvédem?Miért nekem kell fizetni az ingatlaniroda ügyvédjét?

2021. júl. 29. 16:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Ne fizesd.

Mondd hogy van saját ügyvéded, és ragaszkodsz hozzá.

Ha ő hoz, akkor fizesse ő.

2021. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az ingatlan irodához tartozik,nem az eladóhoz.Csak nekem furi,akkor legalább felesbe fizetnénk az eladóval.
2021. júl. 29. 17:09
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, ha én járnék így, unokahúgom ügyvéd, nyilván ő ingyen írná nekünk... De akkor is fizessek mert ő neki van ügyvédje? Hol van leírva, hogy ő ügyvédjét fizetned kell.
2021. júl. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ezért tettem fel a kérdést.Az ingatlanost is meg kérdeztem,hogy miért én fizessem az ügyvédet,az volt a válasz,hogy mindig a vevő fizeti az ügyvédet,meg hogy kötelező az ingatlanos ügyvédjének jelen lenni.Persze ha van saját ügyvédem,vihetm...ja még őt is fizessem.
2021. júl. 29. 17:56
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Azért ezt írásos nyilatkozatban vagy valami szabályzatban bemutathatná. Esetleg hívd fel az ingatlaniroda vezetőjét.
2021. júl. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szopatni akarnak!

Nem sózhatják rád az ő ügyvédjüket!

Nem vagy köteles megbízni benne!

(hacsak a megbízási szerződésben nincs egy erre kötelezettséget vállaló apró-betűs pont!)

2021. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

a válasz úgy helyes, hogy mindig a vevő fizeti a saját ügyvédjét. Az ingatlanos ügyvédjét fizesse akinek két anyja volt. Azért kell saját ügyvéd ilyenkor, mert más ügyvédje összejátszhat az eladóval.


A lényeg: a te ügyvéded intézzen mindent, persze te fizeted.

Ugye adott az eladó energetikai jegyzőkönyvet? A nélkül nem lehet nyélbeütni a bulit. Még úgy sem, hogy majd hozza.



Ai ingatlanos sumákol valamiben.

2021. júl. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A vevő fizeti az ügyvédet, de azt, akit ő bíz meg, hogy az ő érdekeit képviselje.

Ha az ingatlanos még más ügyvédet is be akar vonni, azt már ő fizetheti az amúgy gennyesen borsos jutalékából.

2021. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hulyenek nezik az embert az ingatlanosok, mondjuk azok is akik megbizast adnak nekik.
2021. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Nemmi bíztuk meg az ingatlanost,hanem az eladók.
2021. júl. 29. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!