Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van arra jó módszer, hogy ne...

Van arra jó módszer, hogy ne legyen probléma lakás adás-vételből?

Figyelt kérdés

Szokásos helyzet: veszek egy lakást, a jelenlegit eladnám. Megvan a kiszemelt lakás, amire fizetnem kellene foglalót. 2 hónapig tartja az eladó, utána tovább kell menjünk a fizetéssel.

Tehát 2 hónap marad arra, hogy eladjam jelenlegi lakásom, mert ugye abból fizetném a másik lakást.

De félek attól mi van ha 2 hónapon belül nem tudom eladni. Ha így lenne, elbuknám a foglalót.

Hogy kell adás-vételt jól csinálni? - hogy ne bukjak bele.



2021. jan. 15. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A jó módszer az, hogy csak akkor foglalózól le bármit is, amikor a te lakásodra aláírták az adásvételit...


Ha hitelt is vesznek fel, akkor van kb 2 hónapod találni valamit. Ha nem találsz, albérlet, majd egyből lecsapsz arra ami tetszik.


Jósolni senki nem tud, sok esély van arra, hogy 2 hónap alatt nem adod el a lakásod.

2021. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Ne foglalót adj, hanem előleget. Ha elállsz a vételtől, az visszajár. Viszont hátránya, hogy az eladó is eladhatja másnak, és csak az előleget kapod vissza.
2021. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

"félek attól mi van ha 2 hónapon belül nem tudom eladni. Ha így lenne, elbuknám a foglalót."


Az eladó lakás tulajdonosát nem érdeklik a magánügyeid. Ha nem fizetsz akkor bukod a foglalót.

2021. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

"Ne foglalót adj, hanem előleget. "


Próbáld meg beadni az eladónak. Nem fog belemenni.

2021. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Két dolgot tanulj meg, hogy ne legyél anyagilag vesztes és boldogtalan!

1.,

Ingatlant üres zsebbel, a bizonytalanra nem foglalózunk!

2.,

Vásárlás után már nem nézegetünk ingatlanokat, mert rögtön másnap lesz fent egy jobb, szebb és mindez olcsóbban!

2021. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én először eladtam az ingatlanomat, majd anyámhoz költöztem 3 hónapra. Addigra vettem meg egy másik lakást. Ha nincs külön pénzed egy külön ingatlanra akkor muszáj kétszer költöznöd.
2021. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csinálnám mint a hatos! Először eladás, utána vétel, már ha tuti nem akarod bukni a foglalót!
2021. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is sokat gondolkoztam. Vagy úgy, ahogy hatos mondja, vagy pedig felvennék hitelt ami sok adminisztáció meg pár szazezer forint bukta ugyan de ha olyat veszel föl, ahol engedélyezett az azonnali előtörlesztés, akkor vissza tudod fizetni előtörlesztéssel azonnal amint eladtad a lakásodat.

A helyedben nem foglalóznék, mert 2 hónap alatt max csak aron alul adsz el lakást és így milliókat bukhatsz.

2021. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!