Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit érhet ez az ingatlan...

Mennyit érhet ez az ingatlan egy banki értékbecslésen? Valakinél volt hasonló?

Figyelt kérdés

2008-ban épült

Könnyűszerkezet

Fémváz

Zsindely tető

Net. 85nm alapterület, 450nm telek, osztatlan közös tulajdonban, használati megosztással

Ikres beépítés

Napelem

Elektromos fűtés és cserépkályha, a gáz palackról


A gáz kivételével minden közmű adott, csonk a telken belül, wlvileg csak rá kell kötni



2021. aug. 4. 07:30
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

És hol van?


Ennek függvényében lehet 30 de akár 50 millió is.


Illetve környék adottságai is számítanak(nálunk levontak 10%ot mert közel van a vonat) + van e garázs, melléképület.

2021. aug. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jaj igen ezt kihagytam.

Debrecen, kertváros (Tégláskert). Könnyűszerkezetes, fedett 2 állásos autóbeálló van, illetve pince. Akörnyéken az ingatlanárak 35-80millió között. Nekünkjelenleg azért fontos a becslés, mert jóval a jelenlegi piaci ár alatt jutnánk hozzá és "kevés" az önerőnk. Szemben levő kádárkockát palatetővel 45millióért adták el 2 hónapja, az volt az utolsó az utcában, mi 35millióért vennénk ezt, 10millió önerővel, tehát húzós

2021. aug. 4. 07:56
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Igen, necces a hitel miatt.


Mi Bp mellett lakunk, 45re becsülték a 100 nm-es, felujitott családi házunkat, önálló telek, garázs, pince.

Piaci ára kB 55-60 millió. Az utcában egy felújitando ház 42 millió.


Szóval szerintem nálatok is valamennyivel a piaci ár alá fognak menni, de a 35 azért meglesz

2021. aug. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most nagyon rápörögtünk mert ilyen lehetőségünk nemigen fog mégegyszer adódni hogy ennyire ár alatt vegyünk meg egy ilyen jó adottságú házat és rossz lenne ha nem kapnánk meg rá a hitelt főleg hogy azért sokat is vennénk fel
2021. aug. 4. 08:10
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Viszont most elgondolkodtam... A könnyűszerkezet miatt nem lesz gond?

Régebben nem mindenhol adtak rá hitelt, de gondolom utána néztetek :)

2021. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jajj igen én is paráztam ezen is, de megvan a szükséges ÉME/NMÉ tanúsítvány, így nem kellene h legyen probléma, a 2005 előtt épült fa szerkezetes házakkal szoktak bajok lenni, de olyat eleve nem is vennénk a faszerkezet esetleges hibái miatt. Viszont az esetleges aljzatcserék, vezetékelések, burkolatcsere stb miatt meg a közüzemi számlák gazdaságossága miatt nekünk szimpatikus a könnyűszerkezet, tudom sokan félnek tőle. Nekem pl riasztóbb amilyen diy "megoldásokkal" Árulnak házakat ebben az árkategóriában
2021. aug. 4. 08:28
 7/10 anonim ***** válasza:
En úgy tudom 20 szazalek önerő a minimum, szóval (nyilván a fizetésetek függvényében) meg akkor sincs vesz ha nagyon alábecsülik az ingatlant.
2021. aug. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van néhány szempont ami alapján 0-rá becsülheti, ha életveszélyesnek ta valamit peldaul, ennek olvassatok esetleg utána, vagy beszeljetek egy hitelugyintezovel.
2021. aug. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem amúgy, magával a házzal minden rendben, konkrétan jelen voltunk az építkezésnél, engedélyeztetésnél, első kézből van ezekről információnk, a 20% önerővel is megvagyunk, illetve 25tel, annyi, hogy szűkös a malacpersely, van egy másik hitelünk is. JTM-ben ettől függetlenül jók vagyunk, van lakáscélú megtakarításunk is, csak hát ilyenkor gondolom nem csak én vagyok ilyen paramadár
2021. aug. 4. 18:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is necces volt, ezért kértem előzetes értékbecslést. Ebből minden kiderül, a banknál ez a dokumentum érvényes marad x napig. Tehát megkapod hogy mennyire becsüli, és amikor beadod a hitelkérelmet, akkor már nem fognak újra kimenni.
2021. aug. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!