Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi va akkor, ha lakáseladáskor...

Mi va akkor, ha lakáseladáskor egy vásárló az általam kért 30 millió helyett csak 18 milliót akar adni, és ezt azzal indokolja, hogy XY személy a szomszédunkban lakik? Különben megfizetné a 30 milliót.

Figyelt kérdés
Ilyenkor beperelhetem az XY személyt, amiért ilyen brutálisan lerontotta a lakásom piaci értékét?

2021. aug. 16. 13:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem adod el neki, ennyi.

Rajtad kívül senki nem fog tudni róla.

2021. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Persze de simán eladhatnám KP 3 milláért most rögtön ha XY nm költözött volna oda pár hete. Más lehetséges vásárlók is rebesgették, hogy ilyen szomszéd csávó mellett inkább nem vesznek lakást.
2021. aug. 16. 13:34
 3/21 A kérdező kommentje:
30 milláért úgy értem. Az azért nem kis eladási ár.
2021. aug. 16. 13:35
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván nem perelheted be csak azért mert ott lakik, legyen akármekkora suttyó kisebbségi
2021. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Akkor a vásárlót pereljem be diszkrimináció miatt?
2021. aug. 16. 13:51
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz senkit emiatt. Ez a helyzet van így kell eladni nem tudsz vele mit kezdeni.
2021. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Már hogy ne perelhetnéd be, Magyarországon polgári pert bárki ellen szinte bármilyen okból lehet indítani. Más kérdés, hogy milyen esélyeid vannak arra, hogy meg is nyerd. Hogy ha szét van hagyva az udvarán a szemét, üvöltenek a gyerekek és ellehetetleníti a hétvégi pihenést akkor teljesen járható ez az út. Más kérdés, hogy a rövid távú válaszreakció az szokott lenni, hogy még fentebb tekeri a hangerőt, még több dolgot hajigál át a te telkedre és még lentebb fog menni az ingatlan értéke a rossz környék miatt.
2021. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Gondolkozz józan ésszel!

Miért lehetne perelni valakit azért, mert megvett egy ingatlant a szomszédodban?

Még furább, ha a leendő vevődet perelnéd be diszkrimináció miatt.

Ő nem diszkriminál, hanem egyszerűen nem éri meg neki az általad felkínált vételárat megfizetni.

2021. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
addig kell árulni amig nem jön az a vásárló aki megadja azt a pénzt amit nagyjából kérsz érte. beperelni senkit nem tudsz a kialakult helyzet miatt.
2021. aug. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Tudod, hogy hány ember tudná elmesélni ugyenzt a sztorit. Amikor a környéken hirtelen elkezd romlani a közbiztonság és az ingatlan árak zuhanni kezdenek.

Amikor én árultam a tömblakásomat, próbáltam olyan időpontra időzíteni a vevők látogatását. Amikor a szomszéd lépcsőház előtt a suttyúék még nem kezdék el a családi élet az utcán. Minden este 10-12 indián szotyit köpködött és üvöltözve beszélgetett este 10-ig a lépcsőház előtt. Mert bent a lakásban meleg volt.

2021. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!