Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha egy árverésen lévő ingatlan...

Ha egy árverésen lévő ingatlant szeretnék megvenni, létezik olyan személy, aki, nyilván pénzbeli juttatásért cserébe,profin tudja ezt intézni? Hogy biztosan enyém lehessen az adott ingatlan?

Figyelt kérdés

2020. aug. 13. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak azon múlik, mennyi pénzed van. Elektronikus árverés van, így gép előtt ülve lehet licitálni, nincs szükséged ehhez senkire. Ameddig el tudsz menni árban, addig mész. De én sokszor jártam már úgy, hogy miután kiszálltam, mert láttam hogy nincs értelme, még duplájára feltornázta az árat két idióta, így jóval piaci ár felett vette meg valaki. Hogy ennek mi értelme, sosem jöttem rá.
2020. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Abban még tudnál segíteni, hogy ha anélkül záródik le egy árverés, hogy bárki licitált volna, akkor mi történik azután? Újra ki fogják írni?

Valamint, van-e lehetőségem árverésen kívül megvenni? Esetleg hitelre?

Az az igazság, hogy a párommal beleszerettünk egy házba.Beszéltünk is a tulajjal,többször is, pl., hogy előtte el kell adnunk a miénket, és plusz hitellel mi biztos vevői lennénk. De azt "elfelejtette" közölni, hogy árverzik éppen a házát.Teljesen véletlenül, Google-ba beírva a címet jöttünk rá.. Viszont nekünk nagyon ideális lenne az a ház,úgy néz ki, a miénk hamarosan elkel, és nincs második opciónk..

2020. aug. 13. 19:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem licitál senki, akkor újra kiírják olcsóbban. Szerintem úgy tudjátok megvenni, ha a tulaj kifizeti a tartozását, és akkor nem árverezik el. Beszéljetek vele, meg egyeztessetek közösen a végrehajtóval.
2020. aug. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hitellel nem lehet licitálni.

Árveréses lakást csak készpénzzel lehet venni.

2020. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a hitel miatt nem fog összejönni.
2020. aug. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xswerdy ***** válasza:

Árverésen kívül is megveheted, folyó árverés alatt is kifizetheti az adós a tartozást, akkor leállítják az árverést, akkor is, ha már vannak érvényes licitek. Ha netán nem kelne el, akkor pláne van ilyen lehetőség, a következő meghirdetés nem azonnal lesz. Ilyenkor úgy kell megírni a szerződést, hogy te egyből a végrehajtónak fizetsz, és ő leveszi a végrehajtási jogot, és egyéb terheket, és utána fizeted a maradékot az eladónak.


Azt nem tudom, hogy ebben mennyire partnerek a bankok, már ha a megvásárolandó ingatlanra akarod a jelzálogot terhelni. Ha fel tudsz ajánlani helyettesítő fedezetet, akkor talán jobb a helyzet. Ha árverésen veszel, akkor is kérhetsz elvileg haladékot a fizetésre hitel felvétel miatt, de nem tudom, hogy ezt mennyire szeretik megadni a végrehajtók (nem tudom, miért, mert úgyis olyan sokára kerül sor a végrehajtásra, hogy az az 1-2 hónap már nem sokat számítana).


Az eredeti kérdésed, hogy van-e olyan cég, aki helyetted licitál, és biztosítja, hogy a tiéd legyen az ingatlan. Nos hallottam ilyenről, de nem olcsón dolgozik, és számomra kétséges a hozzáadott értéke. Azt természetesen nem vállalja, hogy biztosan a tiéd lesz a ház, mert ha van egy másik árverező, aki többet megad, akkor nem tud mit csinálni vele. Ő annyit vállal, hogy az általad megadott maximumig megy el, és olyan taktikával licitál, hogy jó eséllyel jobb áron elhozza a lakást, mintha magad licitálnál. De mit lehet itt taktikázni? Lehet a minimumnál nagyobb licitlépcsővel lépkedni, ami esetleg elriaszt másokat. Meg lehet hamar benyomni a licitet (két hónapig tart az árverés, de a licitek az utolsó órában indulnak be igazán), esetleg azzal is elriasztva másokat. De komolyan nem gondolom, hogy ezek az apró taktikai lépések bármit számítanának. Úgyhogy nem ajánlom, hogy ilyet megbízz.


Mikor indult az árverés amúgy? Van már érvényes licit?

2020. aug. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most indult néhány napja, és elvileg még nincs rá licit.

Sajnos a tulaj teljesen alkoholista, így vele nem igazán lehetne/mernénk üzletelni ezek után :(

2020. aug. 15. 03:00
 8/9 xswerdy ***** válasza:
100%
Akkor még van közel 2 hónapotok az árverés lezárultáig. A meghirdetett ár, az ok nektek? Szóval ha azon az áron elvihető, az jó lenne? Ha van más ingatlanotok, amire lehet jelzálogot tenni, akkor addig átfuthat egy szabad felhasználású hitel igénylés. Felvennetek nem kell addig, amíg nem biztos a dolog, akkor csak a hitelbírálat, értékbecslés, stb. költségek merülnek fel. De miután kifizettétek, még kb. fél év szokott lenni, amíg birtokba kerültök. Ez jó nektek? Az árveréses ingatlanokat ezért kevesen veszik saját lakhatásra, az inkább a befektetők terepe.
2020. aug. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a jelenlegi házunkon is van még jelzáloghitel. Úgy terveztük, hogy ezt eladjuk, a hitelt visszafizetjük, és akkor veszünk másikat új hitellel.
2020. aug. 16. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!