Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új építésű, lakóparkos lakások...

Új építésű, lakóparkos lakásoknál a kivitelezők miért nem írják le a lakásaik árait, miért kell minden egyes lakásra külön árajánlatot kérni?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy a konkurrencia miatt nem akarják publikussá tenni az áraikat, és így talán még többen is érdeklődnek az eladásra kínált lakások iránt, de ezt így akkor sem tartom egyenesnek és korrektnek. Nagyon idegesítő tud lenni, amikor kinézek egy számomra szimpatikus lakást, de az árát csak akkor tudhatom meg, ha felveszem velük a kapcsolatot. Nem lenne jobb, ha nyíltan, és korrekt módon feltüntetnék az árakat is, így csak azok jelentkeznének az adott hirdetésre, akinek bele is fér a keretbe, így az érdeklődőnek (és talán még az eladónak) sem kellene felesleges köröket futnia? A mézes madzag húzgálás pedig, hogy "hátha megtetszik, de ha nincs ár keret, esetleg talán megpróbál majd banki kölcsönt felvenni az érdeklődő" szintén nem egy egyenes és korrekt húzás...

2021. aug. 24. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Aki új építésű lakásokat árul, annak nem az nem a "vajon miből fogom megvenni" réteg lesz az elsődleges célpontja.


Amúgy meg több 10 milliós otthonokról beszélünk. Egy üzenetet csak megér, amiben további tájékoztatást kérsz...

2021. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Az sem mindegy, hogy folyamatosan változik a piac, változnak az árak. Egyik évben 1 millió/m2 áron adja, másik évben látja, hogy elviszik 1,5-ért is.


Az sem mindegy, mit kínálnak az adott áron. Berendezés, felszereltség, készültségi fok. Sok esetben további egyeztetéseket igényel az anyagok, bútorok kiválasztása.

2021. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem az, hogy minket szivassanak.


Én is kb. 35 helyre írtam, mire egyáltalán belőttem az árakat.


De amúgy az esküvői árajánlatokkal dettó ugyanez van. Pedig van egy szerencsétlen pdf is róla, amit kiküldenek, de mindenkinek külön kell írni, aztán van, hogy 2 hét mire válaszolnak néha professzionálisan magán email címről, hogy véletlenül se tudd, hogy most épp ki is válaszolt, meg közben idegeskedj, hogy a másiknak betelnek az időpontjai.

2021. aug. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

"további egyeztetéseket igényel az anyagok, bútorok kiválasztása" - mi van??? Az anyagoké igen, de a bútoroké nem! Ez nem egy amcsi doku sorozat, amiben az építési vállalkozó feladata ez is, illetve az sem, hogy bármi beleszólása lenne a berendezési design-ba, csakis a vevő saját ízlése! Releváns hogy a lakást üresen adja el a vállalkozó, és mindenki a saját/külön vásárolt bútorait viszi beköltözésnél!

Amúgy mi 2010-ben költöztünk új építésű lakóparki sorház lakásába, előtte egy újsághirdetésben olvastunk róla, és ott oda volt írva az ára is, pedig egy falusi jellegű kisvárosról van szó, ahol egyébként 3 ilyen vállalkozó is van! Ár, szobák száma is, minden, csak furcsa módon a lakótér méretét nem írták oda! :/ De amúgy nem volt kicsi, 93 m² !

Viszont tényleg nem tart semennyiből felhívni, hogy megkérdezd, durván alapáron mennyibe kerül!

2021. aug. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

#4 Én rengeteg tervezés alatt lévő lakást láttam. Olyanokat variálhattál bennük plusz pénzért, hogy hány szoba legyen, milyen kád, milyen redőny.


Annyit nem tudtak nekem általában mondani, hogy mi lesz a minimum árban, hanem azt mondták, hogy elmegyünk egy tervezőhöz és megterveztetjük (további 2-3 kérdés volt, mire kinyögték, hogy a terveztetés nincs benne az árban), ha másik csempét akarok lerakatni, akkor feláras, vannak olyan verziók, ahol több a konnektor, nem ott van a konyhabútor stb.

2021. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

"Az anyagoké igen, de a bútoroké nem!"


Szaniterek, WC, Mosdó, stb, ezek megválaszthatóak, beépített bútor pl konyha is. Plusz elektromos kiállások, egyedi igények. Csomó dolog alakíthatja az árat. Nyugodtan pontozzatok le attól még így van... :)

2021. aug. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Csomó dolog alakíthatja az árat. Nyugodtan pontozzatok le attól még így van"

Nem foglak lepontozni, és értem amit írsz. De például az autószalonok ki tudják írni a hirdetéseikben, hogy a megadott vételár az a ... felszereltségű modellre vonatkozik, és a kéttónusú fényezés meg a tökömtudjami az feláras. Miért nem tudják ezt csinálni az ingatlannál? Legyen egy alapár megadva. Írják ki úgy hogy nem minősül ajánlattételnek, és ez csak egy becsült átlagár ami a konkrét paraméterek függvényében változik.

2022. jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!