Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen az első emeleten...

Milyen az első emeleten lakni? mik a tapasztalatok? Jók és rosszak…

Figyelt kérdés
2021. aug. 31. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha elromlik a lift, keveset kell lépcsőzni.

Zajosabb az utcai, a lépcsőházi (ha többen a lépcsőzést használják lefelé menet) stb. zaj miatt. A fölötted levő emeletek lakói WC-jének öblítése és zaja sokkal gyakoribb, mint a legfelsőbb alattinál.

2021. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Nyolcadikon lakom egy 9emeletes házban, és mindent hallok, amit felettem a szomszéd csinál, beleértve a wcügyeit. Ellenben, amikor elromlik a lift, szerencsére nem sokszor volt erre példa, de az maga a pokol, főleg cuccal. A lépcsőzaj attól függ, hogy a lakás hol helyezkedik ahhoz képest el. (ugyanez igaz a liftzajra) Szerintem a földszinttel kell vigyázni meg a legfelső kettő emelettel (tetőről ázás miatt), egyébként az első emelet már szerintem jó.
2021. aug. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Elsőn lakok. Mellettem lépcsőház. Igen ritkán hallom, ha éjszaka valaki lépcsőzik. A bejárat fölött van a lakásom. Kapu csapódás nem hallatszik. Nyáron talán kissé zavaró, ha megállnak a kapunál éjszaka beszélgetni. De ez igazán ritka. Amíg ébren vagyok este-éjjel, megy a tv. Utána pedig alszom. Ha én alszok, max egy becsapódó villám hangja ébreszthet fel.
2021. aug. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mióta beszereltettem 2 éve 100 ezerért egy modern biztonsági bejárati ajtót, azóta 0 zaj szűrődik be a lépcsőházból. Múltkor arra nyitottam ki az ajtót, hogy a szomszéd kismama megy le síró kisbabával a lépcsőn és meglepődtem, mert a lakásból, az előszobából egy pillanattal előtte még azt sem hallottam. Nektek régi ajtótok van még?
2021. aug. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
jaj igen, ott fogok lakni, ráfér a lakásra a felújítás. Pont a bejárati ajtót nézem, hogy mennyibe kerül:) bontással beépítéssel, régi ajtó elszállításával. Igazaból a kinti zajok miatt aggódok :)
2021. aug. 31. 22:36
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Rohadt zajos lesz
2021. szept. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Háztól függ és a környéktől. Tégla vagy panel, mire néz... stb. Na meg az első valahol magasföldszint inkább és még az erkélyre is könnyű bemászni, máshol, ha nagy a belmagasság és szuterén bolt is van pl., s utána jön még a földszint, akkor inkább másodiknak felel meg.
2021. szept. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Egyébként tényleg rosszul van feltéve a kérdés.


Első emelet általában a legdrágább, ha van lift akkor is egy értékes emelet.


Szóval az első emeletnek akkor van hátránya ha alatta bolt, kocsma stb. van...ha pl. lakás van alatta akkor kifejezetten jó...

2021. szept. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
4-es! Egy biztonsági ajtó valamelyest kiszűrheti a zajokat, de kizárt, hogy mindent, ugyanis ezekben a lakásokban a falon keresztül is átjön a zaj.
2021. szept. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Minden lakásban lehet hallani a szomszédot, akár az elsőn, akár a többediken laksz. Ha panelban, akkor jobban, ha téglában akkor kevésbé.
2021. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!