Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vételi szándéknyilatkozat...

Vételi szándéknyilatkozat írása rendben van? Vissza szokták adni a pénzt, ha nem jön létre az üzlet?

Figyelt kérdés

Ingatlanos 500-at akar tőlem mielőtt ajánlatot teszek. Utánaolvastam, hogy a szándéknyilatkozat jogilag már adásvételivel ér fel, illetve azt is, hogy az ingatlanoson nem igazán hajtható be a "foglalópénz", ha esetleg úgy dönt, hogy nem adja vissza.

A gyakorlatban hogy megy ez? Érdemes ilyesmiről tartani, átverhetnek ilyennel? Rendszeresen úgy kéri ezt nem egy ingatlanos, hogy a tulajdonos személyéről semmit nem tudok.


2021. okt. 2. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor adják vissza, ha a tulajdonos nem fogadja el az ajánlatodat. Ha te állsz el az adásvételtől akkor buktad. Sokan csinálják, egyébként, pedig az esetek 95%-ban nem legális. Számodra csak kibaszás, mert téged ugyan köt, de az eladót egyáltalán nem.
2021. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy ingatlanos milyen(jogi) alapon kér egyáltalán pénzt a leendő vásárlótól ?


Esetleg kérdezd meg tőle, hogy tudja-e mennyi a büntetési tétele a jogosulatlan pénzügyi tevékenységnek.

2021. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
De most előleg vagy foglaló vagy mi? Az előleg visszajár akárki áll el az üzlettől, a foglalót ha te állsz el buktad, ha az eladó akkor a dupláját köteles visszafizetni.
2021. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Figyelj, lekérdezted, hogy van-e hitel az ingatlanon?

Mi a garancia, hogy másnap nem raknak rá 10Millás hitelt?

De a közművek be nem fizetése, szemét ott hagyása, illetve még az áram vezetékeket is elviszik az eladók hozzáállásból elég nagy bizalom kell ahhoz az 500hoz.

Vagy megvetted, de a kiköltözés nincs határidőhöz kötve.

Ekkor mit csinálsz?

Kérdezd meg, hogy jött ki? Ad-e róla számlát, hivatalos papírt?

2021. okt. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos nem adnék csak ügyvéd előtt az eladónak pénzt(foglalót).Mi igy csináltuk.Addigra már az ügyvéd leellenőrizte,hogy tehermentes e az ingatlan.
2021. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%

Látom sokan nem tudják miről van szó, úgyhogy leírom:

Ez az összeg nem foglaló és nem is igazi előleg. Ezt a pénzt nem közvetlenül a tulajdonos, hanem az ingatlanos kapja, amikor a vevő ajánlatot tesz az ingatlanra. Ha az eladó elfogadja az ajánlatot akkor a letétet az ingatlanos továbbítja az eladónak, ha nem akkor visszadja. Az a célja a letétnek hogy az érdeklődők ne tegyenek olyan ajánlatot az ingatlamoson keresztül, amit nem gondolnak komolyan.

Tehát Jóska kimegy az ingatlanossal emgnézni a lkasát. Tetszik neki, visszamegy megint. 26 millió az irányár, Jóska azt mondja 2-ért megvenné. Ezt közli szóban az ingatlanossal. Az ingatlanos továbbítja az ajánlatot a tulajdonos felé, aki elfogadja. Viszont másnap Jóska meggondolja magát. Mivel az eladóval semmiylen szerződést nem kötött, csak ajánlatot adott az ingatlanoson keresztül szóban, ezért ezt megteheti. Ennek kiküszöbölésére találták ki az ingtlanosok ezt a letétet.

2021. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Pont arra találták ki az előleget és a foglalót, hogy senki ne gondolja meg magát.

Csak az szerződésbe foglalva ügyvéden keresztül van ez meg egy papír nélküli lehúzás.

2021. okt. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%

"Pont arra találták ki az előleget és a foglalót, hogy senki ne gondolja meg magát."


Igen, de azt csak akkor tudod odaadni, ha van szerződés, és megegyezett a vevő és az eladó. A kérdésben említett letét pont arra az esetre szolgál, ha a vevő tesz ajánlatot, és erről adott időn belül (mondjuk 3 nap, egy hét stb.) dönteni kell az eladónak hogy elfogadja-e. Tehát itt még megegyezés nem történt csak egy egyoldalú ajánlat, így foglaló és előleg nem jöhet szóba.

2021. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Ne nézzél már hülyének. Mindenki leírta, hogy illegális.

A vevő ad 500ezret. Mit kap cserébe? Semmit.

Ha a vevő nemet mond, 1 hét múlva felkeresheti hogy mégis igen.


Szerződés nélkül hogy garantálod, hogy bútorral, terheletlen ingatlannal adja el az eladó?

2021. okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem néz senki hülyének téged, de úgylátom te engem igen. NEM írtam hogy legális (egyébként nem feltétlen minden esetben illegális, de neked kár magyaráznom...), NEM írtam hogy jó dolog, NEM írtam hogy nincs meg az átverés kockázata, NEM írtam hogy a kérdezőnek ki kéne fizetnie, NEM írtam hogy tisztességes dolog ilyen jogcímen pénz kérni, NEM írtam semmi lyesmit. Csak elmagyaráztam miről van szó, mert sokan nem értitek. Te sem, különben nem a foglalóhoz és előleghez hasonlítanád, ami teljesen más.
2021. okt. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!