Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Adnak erre lakáshitelt?

Adnak erre lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Egyedülálló nő vagyok, 26 éves. Családi segítségem nincs, én tartom el magam. Jelenleg egy szobát bérelek Budapesten, de jobb lenne hitelt fizetni, mint albérletet...


Nincs semmi fedezetem, se kocsi, se ingatlan. Viszont van fix állásom, gimnáziumi tanár vagyok. A keresetem nettó 145 ezer Ft, ehhez jön még 15 ezer Ft pótlék.


Nézegettem pici garzonlakásokat, 15 milliónál kezdődnek a teljesen lepusztultak is, szóval kb. 15 millió hitelre lenne szükségem.


Van erre bármi rakja esély, vagy örökre albérletben ragadok idegen lakótársakkal?



2021. okt. 6. 20:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

Én 165 ezres bejelentett fizuval kaptam 9 millió hitelt.

A nagyon max az olyan 11 lett volna amit megadnak.


De hát 15 millióból nem veszel értelmes lakást. Még egy lepukkant panel is 20-25-től indul. És még 5-8 között rá lehet költeni ha fel is akarod újítani.


Annak meg nincs értelme hogy megveszel valami cigányputrit meg átalakított garázst ami utána a nyakadon marad örökre és kidobott pénz. Attól még az albérleti szoba is jobb.

2021. okt. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%
Milyen tanár vagy? Magánórákat tudnál esetleg adni? Ha nyelvtanár: elmehetsz nyelvsuliba is, ott jobb a fizu. Meg multik is keresnek idegennyelv-tudással irodai munkára embereket...
2021. okt. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Legalább a lakás 20%a meg kell h legyen önerőnek, de inkább több. Kell pénz ügyvédre, adóra, stb. Max a bejelentett fizud fele lehet a törlesztő, de a bank számára hihetőnek kell lennie, hogy meg tudsz normálisan élni a fennmaradó összegből.

Ha eljutsz odáig, akkor minimum 10 évig fix törlesztős hitelt vegyél föl.

2021. okt. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

Tegyük hozzá papíron a bejelentett fizetés fele lehet, de inkább csak 30-40%-ra adnak hitelt.


Bár engem korábban még ezért a kijelentésért is lepontoztak mert egy magát banki alkalmazottként felkonferáló válaszoló azt mondta, hogy maximum a fizetés 30%-ra adnak... :D

2021. okt. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én úgy emlékszem, hogy legtöbb banknál feltétel volt, hogy minimum 150 ezer Forint a bejelentett fizetés, szóval a 145 ez alapján bukta.


De ha 30-35% aránnyal számolunk és Fix törlesztővel (én biztos csak úgy venném fel) akkor talán 5-6 millió lenne ami felvehető. Szóval kellene alsó hangon 9-10 önerő.


Plusz járulékos költségek, illeték, költözés költségei. Még legalább 1-2 millió.

2021. okt. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%

Én is 26 vagyok, és hidd el, semmire sem fogsz jutni ezzel a fizetéssel. Én a dupláját keresem, de még azzal sem. Egyedülállóként így lehetetlen. De hidd el, kapcsolatban, gyereket

nem vállalva (tehát csok nélkül) is szinte lehetetlen.

Mi évek óta spórolunk, bő egy éve nézegettünk kertes házat, hitelt is vettünk volna fel, de az sem elég. Felújításra már nem maradt volna belőle, és 20-30 évre adósok lettünk volna.

Mindeközben a korombeliek gyorsan összeházasodtak, irdatlan mennyiségű csok-ot vettek fel, és vásároltak újépítésű ingatlant.... (könnyebb, ha az ember akar valaha gyereket..)

2021. okt. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, senki se rögtön házzal kezdi. Kis lakást kell először venni
2021. okt. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak, kérdező, mert esélytelen. Talán egy partnerrel közösen, de önerő nélkül ez is nehéz lesz. A megoldás az lenne, ha egyedül lehetnél a bérletben, de gondolom, nem tudsz százezret kifizetni érte.
2021. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
83%
16os, azt a gyereket fel is kell nevelni. Örülnek csomóan mint majmok a farkuknak, hogy van ház gyerek stb, viszont még mindig elfelejtik, hogy ez nem ingyen pénz. A gyerek baromi sok kiadás + a hitelt is fizetni. Kíváncsi leszek én ezekre pár év múlva, amikor a szüljük gyorsan, hogy legyen ház kapcsolatok szétmennek. Sajnos a gyerekteleneknek valóban nagy szívás (mi is azok vagyunk). Mi szerencsésebbek vagyunk, van/lesz családi segítség, de még így is 30 év hitel
2021. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!