Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárolni Németország...

Ingatlan vásárolni Németországban tényleg csak milliomosok tudnak?

Figyelt kérdés

Egy németországi ismerősöm mondta, hogy ha kiköltözünk akkor felejtsem el a magyarországi "aranyéletemet" ahol gyakorlatilag megoldható a saját lakás, ház vásárlása átlagembereknek is.


Mert Németországban teljesen más világ van, egy lakás állítólag 500.000 eurótól indul, családi ház vásárlása 1-2 millió euró és mondta hogy még havi nettó 5000 eurós fizetéssel is nagyon sokan nem kapnak lakáshitelt.


Ezt én nem akarom elhinni!!! Tudtok valami pontosat?



2021. okt. 10. 00:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

google a barátod


[link]

2021. okt. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

1: Én azon az oldalon nem ismerem ki magam...

Ezt az oldalt találtam, itt jöttek ki 20 M Ft alatt is találatok:

[link]

2021. okt. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

1. Nem mindegy, hogy hol: nagyvárosok környékén illetve délen tényleg marha drága, de vannak olyan, főleg ex-NDK-s részek, ahol nem vészes.


2. Valóban drága, de ha a helyi átlagfizetés/ingatlanár arányt nézed pl Münchenben, akkor nem feltétlen rosszabb, mint mondjuk Budapesten.


3. Nagyon jó hosszútávú banki konstrukciók vannak.


4. Mindemellett kint tényleg sokkal kevesebben élnek saját ingatlanban, mint Magyarországon. De ennek elsődleges oka a hagyomány, illetve a bérleti piac jogi szabályozottsága.


Én azt látom, hogy míg Magyarországon a fiatalok nagy része szinte bármit felad/megtesz azért, hogy saját ingatlanja legyen (évekig nem nyaral, kiköltözik a világ végére, évekig félkész házban lakik stb.), addig ez a német fiatalokat hidegen hagyja és inkább utaznak, autót vesznek, élvezik az életet.

2021. okt. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon az átlag ember nem tud lakást venni: Ha van elég önerője, felveszi a CSOK-ot, Babaváró hitelt, egy életre eladósítja magát. Németországban az önerő melletti hitelhez nem kell gyereket vállalni és nem kell akkora kamatot fizetni, mint nálunk.
2021. okt. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Sok éve Németországban élek, és elég sok mindenkinek van lakása/háza a középkoróak között.

Akinek van munkája, annak nem lehetetnel saját ingatlant venni, de itt is természetes, hogy nem készpénzben fizetik ki - ilyet tényleg csak milliomosok tudnak megtenni -, hanem a bankkal egyeztetve a nekik legjobban megfelelö kölcsön-konstrukciót veszik fel.


Ami meg az átalad írt árakat illeti, azok egy frekvenált nagyvárosra igazak, egy kisebb város, vagy egy nagyváros peremterülete már jóval olcsóbb.

2021. okt. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
37%
Meséld már el, Magyarországon hogy oldható meg egy átlagembernek lakás illetve ház vásárlás, mert rohadtul érdekel! Lassan negyven éves vagyok, két helyen dolgozom és mire kifizettem az albérletet meg az összes számlát azon töröm a fejem, mennyit merjek költeni kajára, hogy be tudjam osztani a maradék pénzem! Házvásárláshoz kellene legalább ötmillió önerő, hogy még húszmilliós kölcsönt felvegyek, amit nyugdíjig fizetnem kellene! Hogy lehet azt az ötmilliót összegyűjteni egy átlagembernek? Ha teneked Magyarországon "aranyéleted" van, akkor te nem átlagember vagy.
2021. okt. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Msrhaság. Unokatestvérem 10 éve van kinn mint autószerelő. Saját családi háza van kinn. Ulm közelében. Petsz hitel is van valamennyi benne
2021. okt. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
46%
4es meg 6 os válaszoló. Magyarországon az emberek 80-90%a saját tulajdonban lakik, akkor hogyhogy az átlagember nem tud ingatlant venni? Ti nem tudtok, nem az átlag.
2021. okt. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%
Németországban az én rokoni tapasztalataim alapján is jellemzően középkorúként tudnak saját lakáshoz jutni, a fiatalabbak inkább bérelnek - de azért is van így, mert mobilisabbak az emberek, többször költöznek ide-oda egész családok munka miatt és ugye ott nagyobbak a távolságok országon belül. Indexen volt nemrég statisztika, hogy Magyarország vezető (talán 3-4.?) helyen áll Európában abban, hogy hányan laknak a népességre vetítve saját lakásban. De ugye ez nem feltétlenül azért van, mert itt jobb az életszínvonal :D, hanem mert jobban megéri a hitelből sajátban élni, mint albérletet fizetni, meg mert ez értéktartóbb vagyon, mint más. Más országokban, ahol bérlés mellett is tudnak szépen spórolni az emberek és többet költözködnek, nem cél ennyire sajáthoz jutni max. nyugdíj előtt.
2021. okt. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Igen csak a gazdaság nem.a meg, hanem változik, szóval jól pofára tud esni, aki vár a vásárlással.
2021. okt. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!