Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyiket éri meg inkább...

Melyiket éri meg inkább megvenni, ha ugyanannyi az ár? Felújítandó panel vagy újépítésű lakás?

Figyelt kérdés

Mostanában a használt panellakásokat is újépítésű ingatlanok árán akarják eladni. Így felmerült nálam, hogy akkor már mindegy, ha újépítésűt veszek ugyanennyiért, hitelből vásárolva. Valószínűleg mind a kettőre kell még költeni valamennyit, de a panelre többet.Az újépítésű hőszivattyús, ami talán előnyösebb ha azt nézzük, hogy úgy néz ki, az energiaárak emelkedni fognak a jövőben.


Hosszabb távon (legalább 10 év) melyik éri meg jobban? Milyen szempontokat érdemes még figyelembe venni? (Elsősorban Bp. területén)



2021. okt. 17. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Nyilván elsősorban az új építésű éri meg, mert az hosszabb távon is újabb, modernebb lesz mint a rég elavult panel.


Mondjuk azt nem tudom, hol ugyanannyi az ár, mert új építésű 1-1,5 milliótól indul panel meg 5-700 ezer.

2021. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Én nem vennék új építésűt. Az elrendezésük általában nagyon előnytelen: 4 szobás alatt nincs külön konyha, csak amerikai konyhás nappali, ami szerintem szörnyű (mondjuk mi szoktunk főzni, nem csak kenyeret vajazunk).

A szobák meg baromi kicsik.

A legfelső emeleten a gépészet sokszor hangos, ami persze csak beköltözés után derül ki. Vannak a parkolókban ezek az egymásra emelős "megoldások", ami szintén elég horror.

És akkor még ki tudja, hogy az első 1-2 évben milyen hiba derül ki (falsüllyedés, beázás stb.)

Ezek sokszor még albetétesítve sincsenek, így nem lehet rájuk hitelt felvenni.


A panelnek is megvannak természetesen a maga hátrányai, de ha jól megnézed, hogy milyen házban választasz lakást, akkor azért nagy baj nem lehet. Legalább már nem lesz műszaki "meglepetés". A beosztások szerintem jobbak, a szobák meg tágasabbak (legalábbis a nagyobb alapterületű lakásokban).

2021. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Új építésűt. Sokkal korszerűbb, az elrendezésben meg olyat válassz, ami neked jó. Én az amerikai konyhát imádom, pedig sütünk, főzünk. Na meg persze a két fürdőt, ami az új lakásokban már általában van.
2021. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a probléma az új lakásokkal, régen is éppúgy építettek rosszul mint ma. A régebbi házak is folyamatosan amortizálódnak, szóval nem csak az új házak tartogathatnak meglepetéseket.


De erről lekanyarodva:


#1-es, a külső kerületekben már ugyanannyiba kerül az új mint a használt.


# 2-es, én normális elrendezésű új lakásokat is találtam, ezzel szemben a körbejárhatós panelek, és a minden szoba egybenyíló kivitel + a gipszkartonnal lett +1szobás panel már annyira nem jön be. Bár ez többnyire könnyen alakítható. De kevés kedvem van még ezzel is szenvedni.


Egymásra emelős parkolós házban pedig laktam már, szerintem annyira nem horror, de kinek mi :)

2021. okt. 17. 15:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

2:"4 szobás alatt nincs külön konyha, csak amerikai konyhás nappali"

Nálunk van. Sok helyen van.

2021. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Láttam én is már ugyanannyiért, de ott a hirdetés végén kiderül, hogy míg a panel már X éve teljesen fel lett újítva és lakható addig az újban csak a falak vannak, ha kulcsrakészre akarod az még több millió.
2021. okt. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért a felújított és megfelelő között is van különbség. Nagyon sok panel igénytelenül van felújítva és csúnya is, de a tulajdonosnak ez tökéletes, mert az ő ízlése szerint lett megcsinálva. Pl.: piros csempék, a piros járólappal csak annak fog érni x milliót akinek ez szintén tetszik. A legtöbb panelnél nekem pl ez a problémám, hogy hiába van felújítva, ízléstelen, és ugyanúgy költhetnék rá :/
2021. okt. 18. 07:47
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Egyértelműen panel. Nem véletlenül esik meredeken a csokos lakások ára, ezek arra készültek, hogy a hitelező bank értékbecslője lássa, áll a négy fal, utalhatják a 30 milliót. Hogy mi lesz 5 év múlva? Köd előttem, köd utánam.
2021. okt. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért a piros csempe elég egyedi eset mint a fekete fehér kockás vagy afrikai park típusúra berendezte lakás stb...

Ha mindent megváltoztatnál akkor vegyél egy lelakott panelt az több millióval olcsóbb mindent kidobsz és megcsinálod amilyenre szeretnéd szerintem még így is olcsóbb mint egy új építésűben mindent megcsinálni.

2021. okt. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Azzal kell számolni, hogy az újépítésűre és a felújítandó panelre ugyanannyit kell költeni.


Ha a kettő tényleg ugyanannyiba kerül és mindkettő társasház (tehát az új-építésű nem osztatlan közös, vagy nem az történik, hogy az önkormányzat kiadta az engedélyt x lakás építésére a telken az építtető, meg x+2-t épített, ezért társasház nem is hozható létre a telken, akkor szerintem érdemes az új-építésűt választani.


Amúgy nagyon sokáig mi is nézegettük ezeket, de a végén be kellett látnunk, hogy általában mindig volt valami gebasz az újépítésű lakásokkal.

2021. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!