Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyiket éri meg inkább...

Melyiket éri meg inkább megvenni, ha ugyanannyi az ár? Felújítandó panel vagy újépítésű lakás?

Figyelt kérdés

Mostanában a használt panellakásokat is újépítésű ingatlanok árán akarják eladni. Így felmerült nálam, hogy akkor már mindegy, ha újépítésűt veszek ugyanennyiért, hitelből vásárolva. Valószínűleg mind a kettőre kell még költeni valamennyit, de a panelre többet.Az újépítésű hőszivattyús, ami talán előnyösebb ha azt nézzük, hogy úgy néz ki, az energiaárak emelkedni fognak a jövőben.


Hosszabb távon (legalább 10 év) melyik éri meg jobban? Milyen szempontokat érdemes még figyelembe venni? (Elsősorban Bp. területén)



2021. okt. 17. 10:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, aktuális-e még a kérdés, de sok panaszt olvasok új építésű társasházakra, hogy rosszabb az áthallás, mint egy panelnél. Az elrendezés meg egyéni preferencia kérdése, én sem szeretem az amerikai konyhás megoldást, másnak meg az tetszik.
2022. máj. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
35%

Ha van egy teljesen felújítandó lakás és egy fűtéskész új lakás, amiknek ára megegyezik, akkor a felújítás többe fog kerülni!

Egyszerű az oka, a bontási munkálatok és a hulladék elszállítása nagyon nem olcsó. Igaz ez már csak egy jelentéktelen költség.


Az egyedi fűtés jobb mint a távhő! akkor indítasz fűtést amikor te akarsz, nekem reggel is ment. napok óta 13 fok van.

A tégla lakás jobb mint egy panel, jobb a hanggátlása a téglának mint a betonnak.

2023. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!