Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Otthon centrummal szerződve,...

Otthon centrummal szerződve, szerződés szegés lenne így?

Figyelt kérdés

5 hónapja irtunk alá házunk eladásával kapcsolatban egy kizárólagos szerződést az OC-al... Mézes mázas közvetítő.. ő azonnal tud egy külföldi vevőt csak irjuk alá addig nem tehet semmit...

Mit ne mondjak nem volt vevő, 5 hónap alatt 1 érdeklődőt sem hozott, kommunikáció is nehézkes vele ..


Én is meghirdettem közben a házat kb hetente jött valaki nézni, és a héten meg is jött a vevő... aki 1 hétig van idehaza, szerződést megírná a héten és fizetne is, de csak decemberben lenne átpapírozva, mert németek.


A szerződés lejár november végén... mivel én adom el fix 300e jutalék jár az otthon centrumnak a semmiért... de a ház csak a szerződés lejárta után van át irva akkor nem kell?


Köszönöm előre is :)


2021. okt. 18. 08:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem kovetelhetik rajtad. De ha a nemet komolyan megakarja venni, akkor beszeld meg vele hogy varjatok decemberig .
2021. okt. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

1.)

Abban az esetben kérhetik tőled a szerződés LEJÁRTA ELŐTT a jutalékot, hogy ha KIZÁRÓLAGOS szerződést kötöttél! Ez fontos, nézd meg!

2.)

El ne felejtsd a szerződés lejárta előtt, akár már most is megírni nekik, hogy a szerződést a lejárat után nem kívánod meghosszabbítani, a megbízást visszavonod!

Sok esetben ugyanis az "apróbetűs" részben benne van, hogyha nincs felmondás, a szerződés azonos feltételekkel tovább él.

3.)

Ha mindezek rendben vannak, akkor a szerződés lejárta után eladott ingatlanhoz semmi követelésük nem lehet.

Egy ingatlan akkor van ténylegesen eladva, amikor az adásvételi készül és ki van fizetve. Akkor vevő a vevő, addig csak egy érdeklődő, aki akár az ügyvéd előtt is visszaléphet.

Sok szerencsét!

2021. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Pár éve volt egy cikk erről, hogy a magyar törvény nem engedi a kizárólagos szerződést.

Amiért nem dolgozott meg, azért nem kérhet pénzt, akármit is írtál alá.

Emiatt pert is vesztett az ingatlanos.

2021. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

#3

Lehet, hogy volt EGY cikk, de a cikk nem mondott igazat, így ne vegyél rá mérget!

Millió kizárólagos szerződés létezik és a bíróság előtt az az érvényes, amit aláírtál.

De én ezen nem szeretnék vitát gerjeszteni, én biztos nem írnék alá ilyet és a Kérdezőről sem tudjuk, hogy mi van a szerződésében.

2021. okt. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

Szóval te nem olvastad de tudod hogy hazudott :D

Ha papírod van egy törvénytelenségről attól még törvénytelen

2021. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%

#5

Ne beszélj butaságot!

Attól még, hogy egy cikkben le van írva, hogy a Balaton az Északi-sarkon van, ha olvasom, ha nem, tudom, hogy nem igaz.

De mint írtam, ne vitatkozzunk, mert teljesen improduktív tevékenység és nem győzzük meg egymást!

Én befejeztem.

2021. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
De a cikk azt írta, hogy bírósági döntés is született :D
2021. okt. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodtan eladhatod a lakásod.

Jutalékot nagy esetben ígyis-úgyis ki kell fizetned mert általában az kerül a kizárólagos szerződések végére, hogyha nem adják el akkor is jár nekik a jutalék.

2021. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Amiről már született bírósági döntés, hogy törvénytelen :D
2021. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat, ma este átnyálazom :)
2021. okt. 18. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!