Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Körúton lakó emberek! Mennyire...

Körúton lakó emberek! Mennyire zavaró a villamos és az autók zaja? Tényleg annyira elviselhetetlen?

Figyelt kérdés

A József körúton találtam egy lakást, ami nagyon tetszik, a családtagjaim viszont nem annyira szeretnének oda költözni, nyilvánvaló okokból.


A lakás egyébként nem közvetlenül a körútra néz, hanem a Dob utca és a körút találkozásánál van, még a Dob utcában.


Ha esetleg vannak itt olyan emberek, akik a körút ezen részén laknak, el tudnák mondani, hogy mennyire elviselhető/etlen a zaj?


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. okt. 26. 12:30
A kérdező szavazást indított:
Elég zavaró
Egy ideig zavaró, de meg lehet szokni
Nem zavaró
17 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az Erzsébet körúton van, nem a Józsefen.
2021. okt. 26. 12:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy másik sugárúton laktam, de a tapasztalataim talán segithetnek. A közlekedés általános morajlását egy idő után megszokod. A villamost szintén. Ami hosszú távon is zavaró, az a szirénák és a kihúzatott sportkocsik/versenymotorok hangja, főleg pénteken és szombaton éjjel.
2021. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a Ferenc körúton laktam. Nagynéha nappal, nyitott ablaknál beszélgettem egy szerb határ közelében lakó rokonommal, aki egy idő múlva közölte, hogy hagyjuk a francba ezeket a beszélgetéseket, mert a folyamatos szirénaszó nagyon idegesíti..

..nekem fel sem tűnt..ő viszont ha egy évben egyszer hall szirénát, ha elutazik egy városba.


Jó sűrű az a hely, megszokható.

2021. okt. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szent István krt-on laktam a Szeráj étterem körül. Engem nagyon zavart az állandó villamos, mentő, rendőr forgalom a krt-on.
2021. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Megszokni nem lehet, max belesavanyodni és megpróbálni leszarni.
2021. okt. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem a körúton, de 2x2 sávos főúton lakom, van villamos, mentő, motor, amit akarsz.... Hát, ez egyénfüggő, de nekem nem sikerült teljesen megszokni.

- nyáron lehetetlen nyitott ablak mellett létezni, a filmeket állandóan vissza kell tekerni, ha villamos jön, mert nem érteni a párbeszédeket.


- Amikor idióta motorosok meg sportkocsival nagyzoló nyikhajok versenyeznek, konkrétan berezonál az ablak.


- A villamos a legkisebb probléma, az autók zaja és a kosz, ami a közlekedéssel jár, sokkal idegesítőbb. Letörölgeted az erkélyen a széket, egy óra múlva már fekete a koromtól.


Így visszagondolva soha nem költöznéz forgalmas helyre. A közlekedése kiváló, minden van a közelben, ráadásul egy szép, nívós, újépítésű társasház, de az állandó kosz és zaj mindent tönkretesz. Ha ehhez még hozzávesszük azt, hogy a körúton mindenütt nyáladzó drogosok, fosban fetrengő hajléktalanok meg perverz tekintetű pederaszták vannak, akkor kijelenthető, hogy a legélhetetlenebb, legundorítóbb helyek egyike.

2021. okt. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alváshoz kell egy belső szoba.

Zavaró, igen, nappal is.

2021. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 hónapig volt szerencsém a BME Kármán Tódor kollégiumában lakni. Az autós forgalom zaját megszoktam, de a villamost nem. Gyakorlatilag nem tudtam aludni a villamostól, mindig felébredtem rá. Egész nap álmos voltam emiatt. Végül albiba költöztem, csendesebb helyre. Soha többé nem költözöm olyan lakásba, ami villamossínekre néz,vagy a villamos behallatszik. Én nem tudtam megszokni, nekem borzasztó volt.
2021. okt. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!