Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Írtam már egy kérdést az...

Írtam már egy kérdést az előbb!Ha megveszem a lakást kifizetem a banknak az ő tartozásukat és ha nem akarják elhagyni az ingatlant akkor mit tehetek ?

Figyelt kérdés
2021. nov. 10. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag a kiürített lakás ill. kulcsátadáshoz kell kötni a pénz átadását, azt is ügyvédnél.
2021. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy ügyvédet, ő majd elmagyarázza hogy hogy megy ez.

Úgyis kell az adásvételhez.

2021. nov. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xswerdy ***** válasza:
84%

ez a dolog független attól, hogy van-e hitele az eladónak, ez minden adásvételnél probléma lehet elvben. Az nehezen működik, hogy az utolsó részletet pontosan a kulcsátadáskor adod oda. Ha te adod kp, vagy utalod, akkor még csak-csak, de ha te is hitelt veszel fel, akkor a bank nem fogja abban a pillanatban utalni a pénzt, amikor a kulcsátadás van. Előbb, vagy utóbb pedig valamelyik félnek kockázat.


Ha az eladó nem teljesíti szerződés szerint a birtokba adást, akkor pereskedhetsz, ami nem lesz gyors. Természetesen a károd megtérítését is követelheted utólag. Ezért szokás a szerződésben szerepeltetni egy jelentősebb összegű napi kötbért a késedelmes birtokba adás szankciójaként. Ez lehet lényegesen magasabb, mint a szokásos piaci lakbér.

2021. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Igaz, ha egy Közjegyzőnél írjuk az adás-vételit, akkor azzal már karhatalommal is kilakoltathatják a régi tulajoka ?
2021. nov. 10. 12:37
 5/5 xswerdy ***** válasza:
100%
igen, legalábbis a bírósági kör kimarad, a közjegyzői záradék azt kiváltja, de a végrehajtás se megy azonnal.
2021. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!