Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosok miért nem...

Az ingatlanosok miért nem törlik a hirdetéseiket, ha már nem aktuális?

Figyelt kérdés

Lakáskeresésben vagyok, több kinézett lakást is felhívtam. A legtöbb ebből ingatlanos által hirdetett.

Nos volt, hogy azt, mondta már nincs meg a lakás, és közel egy hónapja azóta is fent a hirdetés. Másiknál érdeklődtem mikor nézhetném meg, azt mondta, most nem aktuális, de visszahív, hogy a tulajnak mikor lenne jó. Azóta se hívott. Volt olyan is, hogy azt mondta egyeztet időpontot és visszahív, hát nem hívott. Aztán rácsörögtem, mi a helyzet és mondta, hogy semmmi, a helyzet változatlan. :'D De felírt, majd keres. Volt az az eset is amikor azt mondta, nem tudja, hogy megvan-e még ez a lakás. Akkor ki tudja? :D

És a kedvencem: a tulaj meggondolta magát, nem adja el. De a hirdetés róla közel két hónapja fent van.


Csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy ilyeneket fogok ki, vagy az ingatlanosoknak tényleg nem kell annyira a pénz, és nem is érdekli őket az egész? Nem érek rá egésznap utánuk érdeklődni mint az óvodában, hogy na megkérdezte a tulajt? És végképp nem értem, hogy eladott lakások hirdetéseit minek hagyják fent. Ha valaki esetleg ingatlanos és tudja a választ a miértekre, megköszönném.



2021. nov. 11. 06:42
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyok ingatlanos, de adtam-vettem többször.

Először van egy szóbeli vételi ígéret, majd van egy szóbeli megállapodás.

Azután van szerződéskötés és foglalózás.

Utána 3-4 hónap is eltelhet a birtokbaadásig.

Mindezek alatt meghiúsulhat az adásvétel.

Nem tudom, mért nem tudja ezt kommunikálni az adott ingatlanos. Tulajként én még meg is mutatom, ha így is érdekli a telefonálót, hogy már tudja, hogy csökkentek az esélyei, mert eladás alatt van már.

2021. nov. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen, a legtöbb tényleg ennyire kontár, de ez igaz minden szakmára, amihez semmilyen papír, végzettség, képzettség nem kell és egyszerűen csak máról holnapra mi is mind úgy dönthetnénk ingatlanosok leszünk. Ezer baj van az ingatlanos szakmával, sajnos nincs semennyire szabályozva sem.
2021. nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Hogy több hívásuk legyen és ajánlhassanak másikat mert ami miatt érdeklődtél "épp most kelt el"
2021. nov. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát épp ezaz, hogy nem ajánl másikat, csak mond valami lerázó szöveget és ennyi. Ezért nem értem ebben a taktikát.


#1 Igen, néhány helyen korrekten jelölik, hogy már foglalózva van az ingatlan és ha megtörténik a kifizetés, törli a hirdetést. De sajnos ebből van kevesebb.

2021. nov. 12. 07:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a csali hirdetések, egy foglalózas szerződés max 2 hét, de akkor már valami nagyon megcsúszott.

Ezeket azért hagyják fent, hogy gyűjtsék a balekokat akit hátha sikerül rávwnni egy olyan lakás megvételére amit nem is akart.

2021. nov. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A szebbeket fent hagyják hogy ráharapj és ajánlhasson háromszor olyan sz@rt rád sózhasson ugyanannyiért.
2021. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert vagy felvette már a jutalékot és onnantól kezdve lesz@rja,vagy lecsúszott róla mert másik ingatlanos adta el, akkor meg azért sz@rja le. Enni nem kér, ha meg lejár a honlapon, úgy is törlik.
2021. nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk idén az albink amit kivettünk még fél évvel késöbb is hirdetve volt.
2021. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert bunkó parasztok
2021. dec. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most úgy néz ki lemaradtunk 1 szinte álomházról. 5 vagy 6 ingatlanos is hirdette.

Decemberbe 2 millával lejjebb ment az ára, mert senki se vette meg, kapásból 1 ingatlanos le se vitte.

Most 1 ik napról a másikra kb. 2 vagy 3 hirdetés lekerült, 2 maradt fent, illetve az az 1 ami még mindig eredeti áron van.

Na ez mi a f@sz?

Döntse el az ember most mi van, de mivel több hirdetés is lekerült egy időbe, a legnagyobb ingatlanosé is, így kb. 99% hogy el van adva, hiába a másik 3 hirdetés...

Vicc. Totál nemtörődömség.

2021. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!