Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » CSOK + hitel. Hányszor kaptál...

CSOK + hitel. Hányszor kaptál idegösszeomlást, míg CSOK és hitel kombóval sikerült (vagy nem) megvenni a házadat?

Figyelt kérdés

Mi volt az oka?

Mik borítottak ki?

Mennyit veszítettél, ha veszítettél?

Mik voltak a buktatók, nehézségek?



2021. nov. 24. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem igazán érthető, hogy mire gondolsz?

Mivel pontosan ismertetve vannak a CSOK feltételek és ha azoknak megfeleltek, amellett egy korrekt ügyvédi szerződés esetén hol és miben lehetne veszíteni?

Emberi tényezők közrejátszhatnak, pl. hogy mégsem nektek adják el az ingatlant, de ez a CSOK-tól teljesen független, még kp-nél is előfordulhat.

2021. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem kaptunk idegösszeomlást. Idejében beszereztük a papírokat amiket kértek és szevasz. Azt, hogy ez nem fog lefutni 1 hét alatt, bekalkuláltuk és úgy terveztünk. Te miért kaptál "idegösszeomlást"?
2021. nov. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Én lakáshitel ügyintézőként kapok időnként idegbajt. Mindenki megkapja a pontos dokumentum listát, hogy mikor és mit kell benyújtani az igényléshez/ ügyintézéshez. Mégis az esetek kb. felénél akadnak problémák.
2021. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kaptam párszor agybajt! 16 tavaszán igényeltük. Akörül jött be. Még nem volt mindenki tisztában a dolgokkal. Lecsekkoltak, jogosultak voltunk. Kaptunk listát, mit kell beszerezni. Akkor még sokmindent kértek. Amikor bevittük a papírokat, mindig mondtak valami újat, hogy “jaa, még ez is kell”. Meg mi építtettünk, így még hatezer engedély meg számla kellett, ami nem rajtunk múlott. Szóval tavasszal kezdtük, decemberben sikerült beköltözni. De amúgy a csok-ot aug. végén megkaptuk. Akkor szerződtünk. Azóta úgy tudom, kevesebb mindent kérnek, és gyorsabb lett az ügyintézés.

Végülis egy párszor elhagyta a számat, hogy “hagyjuk a francba, már nem bírom”, de ez mind a sok téves és hiányos informálás miatt. Néha szivatásnak éreztem, hogy ide-oda szaladgálunk 100-szor.

2021. nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Nálunk megelőlegezett csok volt, '17-ben igényeltük, sokmindent kértek, de mindent kb 2 hét alatt be tudtunk szerezni, vagy legalábbis megigényelni

Érdekelne, neked milyen problémáid voltak/vannak?

2021. dec. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nos, kinézed az ingatlant. Tökéletes, beleszeretsz, kalkulálsz, foglalózod.

Aztán egy apró részlet miatt elutasítják a CSOK-ot. A házat vevőként nem ismered eléggé.


Ilyen pl.

-Eladók elfelejtik megemlíteni, hogy utólag építették be a teraszt.

-Nem figyeled meg haznézéskor, de értékbecsléskor kiderül, hogy nincs a konyhában fűtés

-Ikerháznál a szomszéd bővített, emiatt a közös telek túlépített

-Szintén ikernél közös valamelyik közmű óra

-Vagy a belmagasság nem elég


Ezek olyan dolgok, amik miatt ugrik a CSOK, akármilyen kacsalabon forgó palota is

2021. dec. 3. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!